Dofinansowanie do łóżek rehabilitacyjnych – jak je uzyskać?

2019-06-18
Dofinansowanie do łóżek rehabilitacyjnych - jak je uzyskać

Dofinansowanie do łóżek rehabilitacyjnych

Temat dofinansowań to kwestia, która wielokrotnie powraca w pytaniach, które do nas kierujecie. Czy łóżka MediStuff można zakupić, wykorzystując do tego dofinansowanie do likwidacji barier technicznych? Zdecydowanie! Tego, w jaki sposób to zrobić, dowiecie się z poniższego artykułu.

Na łóżko rehabilitacyjne – takie, jakie znajdziecie w naszej ofercie – otrzymać można dofinansowanie w wysokości aż 80% jego wartości. By uzyskać pieniądze na jego zakup, konieczne jest wypełnienie odpowiednich dokumentów w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz Ośrodku Pomocy Społecznej.

Jest to rozwiązanie, które umożliwia bardzo duże odciążenie niepełnosprawnego oraz jego rodziny; dostęp do specjalistycznego łóżka to często konieczność, która generuje duże koszta. Dzięki dofinansowaniu można ich jednak w dużej mierze uniknąć. PFRON gwarantuje zainteresowanym możliwość skorzystania ze środków zgromadzonych na funduszu przeznaczonym na likwidację barier architektonicznych w komunikowaniu oraz barier technicznych. Zapewnienie sobie pozytywnego rozpatrzenia wniosku w sprawie podobnego dofinansowania to zatem ważna sprawa, jeśli chce się zmniejszyć koszty specjalistycznego, elektrycznego łóżka rehabilitacyjnego – jest to oczywiście jeden z wielu sprzętów, na które dofinansowanie można uzyskać w ramach wspomnianego wyżej funduszu. Ważnym jest to, że warunkiem wstępnym jest konieczność niekorzystania z podobnej pomocy w ciągu ostatnich pięciu lat.

Poniżej przedstawiamy kolejne kroki, które zagwarantują możliwość ubiegania się o dofinansowanie w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie oraz Ośrodku Pomocy Społecznej. By ubiegać się o pomoc należy:

  • Przygotować zaświadczenie od lekarza specjalisty, na którym znajdzie się zalecenie zakupu dofinansowanego sprzętu – w tym przypadku mowa o łóżku rehabilitacyjnym sterowanym elektrycznie.
  • Przedłożyć orzeczenie o stopniu niepełnosprawności.
  • Załączyć do wniosku fakturę pro-forma lub ofertę handlową imienną – w tym celu wystarczy kliknąć, by skontaktować się z MediStuff 🙂
  • Zawrzeć we wniosku informacje o wysokości własnego udziału finansowego w zakup łóżka.
  • Uważnie wypełnić wniosek o przyznanie dofinansowania.
  • Przygotować kopię dowodu osobistego – co ważne, w tym przypadku kopia musi zostać potwierdzona jako zgodna z oryginałem.

Ostatnim ważnym krokiem jest przygotowanie oświadczenia o miesięcznych dochodach osoby niepełnosprawnej, której pomagać ma łóżko. W tym przypadku pamiętać należy o tym, że o dofinansowanie ubiegać mogą się wszyscy, których miesięczny dochód na osobę w gospodarstwie domowym za ostatni kwartał wynosi 50% przeciętnego wynagrodzenia miesięcznego na osobę w gospodarstwie, albo 65% przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w przypadku osoby samotnej.

Warto wiedzieć, że w ramach funduszu PFRON można ubiegać się o dofinansowanie różnych sprzętów, nie tylko łóżek – podobnie działa w tym przypadku składanie wniosku na przykład na sterowany elektrycznie podnośnik i inne!

Wspomniane wyżej kroki pozwolą w łatwy sposób ubiegać się o dofinansowanie, które odciąży domowy budżet, zapewniając możliwość korzystania ze sprzętu najwyższej klasy.

Łóżka rehabilitacyjne, które oferujemy w MediStuff, cechują się nowoczesnym sterowanie elektrycznym – pilot umożliwia podniesienie lub opuszczenie przedniej części leża, gwarantując łatwą zmianę pozycji przez chorego lub jego opiekuna. Uzyskanie pełnej pozycji siedzącej nie będzie w tym przypadku problemem – nasze łóżka umożliwiają podniesienie frontu do nawet 80 stopni. Dodatkową funkcjonalnością jest również możliwość podniesienia dołu łóżka, na którym leżą nogi, co pozwala na przykład na uniknięcie obrzęku kończyn dolnych.

Dodatkowymi elementami, które wpływają na atrakcyjność łóżek MediStuff, są drewniane barierki zabezpieczające pacjenta podczas snu, które skutecznie niwelują ryzyko jego wypadnięcia. Oprócz tego każdy mebel tego typu wyposażony jest w stabilny wysięgnik z trójkątem, który umożliwia łatwą zmianę pozycji. Dzięki kółkom łóżko łatwo jest przestawić, a ich blokada zapewnia stabilność i dobre oparcie już po transporcie sprzętu. To doskonałe narzędzie, które zapewnia komfort nie tylko choremu, ale również i jego opiekunowi, który dzięki łóżku tego rodzaju będzie mógł łatwiej wypełniać swoje obowiązki.


KarolKuzielMedistuff

Karol Kuziel

Ukończył studia 2 stopnia kierunku Fizjoterapia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Medicum im. Ludwika Rydgiera w Bydgoszczy. Ukończone kursy: masażu 2 stopnia z […]

Czytaj więcej