Ekologiczny aspekt wypożyczania sprzętu medycznego

2020-02-08
1801 scaled

Wśród licznych zalet globalizacji, łatwo jest również znaleźć jej wady. Do być może najważniejszej z nich należy marnotrawstwo, a więc tendencja do życia ponad skalę, nadmierny konsumpcjonizm, który przekłada się na pogarszający się stan środowiska naturalnego. W MediStuff robimy wszystko, by działać proekologicznie. W jaki sposób wypożyczalnia sprzętu medycznego może wpływać na środowisko?

Ekologia w biznesie

Myślenie proekologiczne to wyzwanie, które stoi przed większością współcześnie działających firm. Jesteśmy zdania, że każdy – niezależnie od branży – jest w stanie pracować nad poprawą sytuacji środowiska naturalnego.

W MediStuff kwestia ta dotyka sedna naszej działalności. Zakładając wypożyczalnię sprzętu medycznego wiedzieliśmy, że chcemy nieść pomoc – nie tylko poprzez działanie na rzecz zdrowia naszych klientów. Na szczęście działalność jakiejkolwiek wypożyczalni z gruntu uznać można za zdecydowanie bardziej ekologiczną niż działanie sklepu z tej samej branży. Dlaczego?

Produkcja sprzętu medycznego jest odpowiedzią na popyt, który do pewnego stopnia warunkuje liczbę produkowanych egzemplarzy np. łóżek medycznych. Nie da się ukryć, że produkcja sprzętu medycznego eksploatuje środowisko. Działalność wypożyczalni działa jako bufor, chroniący przed wspomnianymi wcześniej wadami nadmiernego konsumpcjonizmu – pozwala eksploatować wyprodukowane przedmioty tak długo, jak długo spełniają powierzoną im funkcję.

Dzięki temu możemy mieć pewność, że efekty produkcji nie marnują się, a ewentualna nadwyżka produktów takich jak sprzęt medyczny, ostatecznie znajdzie zastosowanie w rękach potrzebujących osób. Jest to jednocześnie kolejna zaleta, która wyróżnia wypożyczalnie sprzętu medycznego na tle sklepów medycznych.

 

MediStuff – proekologiczne założenia firmy

Ograniczenie marnotrawstwa to wspólna cecha większości wypożyczalni, niezależnie od tego, w jakiej branży mają one okazję działać. W dobie coraz większej świadomości ekologicznej wiemy, że to za mało – dlatego w MediStuff stale pracujemy nad tym, by uczynić działalność naszej firmy jeszcze bardziej sprzyjającą naturalnemu środowisku.

Między innymi dlatego zdecydowaliśmy się na produkcję pokrowców ze sztucznej skóry, które wyróżniają się kilkoma ważnymi z ekologicznego punktu widzenia cechami. Po pierwsze, w ich produkcji nie ucierpiało żadne zwierze – nasze pokrowce produkowane są z oddychającego, przypominającego skórę materiału. Naszym klientom zapewniają one łatwość utrzymania codziennej higieny, a nam – zdecydowanie prostszą dezynfekcję, która w zdecydowanie mniejszym stopniu obciąża środowisko. Działają również jako fizyczna ochrona wypożyczanych przez nas materacy, ułatwiając ich eksploatację przez klientów.

Pamiętajcie, że ochrona środowiska to niezwykle ważna kwestia, którą możemy realizować zarówno w życiu prywatnym, jak i usprawniając metody działania firmy w której pracujemy, lub którą zarządzamy. W kontekście wypożyczalni sprzętu medycznego – to kolejny argument za tym, by decydować się na świadczone w ten sposób usługi, niż na zakup nowego łóżka medycznego czy specjalistycznego wózka.

 


KarolKuzielMedistuff

Karol Kuziel

Ukończył studia 2 stopnia kierunku Fizjoterapia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Medicum im. Ludwika Rydgiera w Bydgoszczy. Ukończone kursy: masażu 2 stopnia z […]

Czytaj więcej