Koncentrator Tlenu

Promocja!

Koncentrator Tlenu

150,00

Koncentrator tlenu na wynajem posiada:

 • skalę przepływu tlenu,
 • uchwyt,
 • butelkę,
 • kaniulę nosową,
 • kółka,
 • sygnalizacja pracy

Z racji obecnej sytuacji epidemiologicznej panującej w kraju, oraz ograniczonej liczby koncentratorów tlenu, uprzejmie prosimy o kontakt telefoniczny przed złożeniem zamówienia.

Opis

Koncentrator Tlenu –  to dla wielu Pacjentów niezbędne wyposażenie do codziennego radzenia sobie z różnymi przeciwnościami losu. Na szczęście w naszej firmie można zrealizować jego wynajem za niewygórowaną cenę. MediStuff, który obok szerokiej oferty produktowej wspiera oraz służy fachową radą wszystkich poszukujących sprzętu medycznego. Należy do nich m.in. koncentrator tlenu.

Koncentrator tlenu na wynajem

Jednym z oferowanych w MediStuff produktów na wynajem jest koncentrator tlenu. Model wyposażony został w skalę przepływu tlenu, uchwyt, butelkę, kaniule nosową, kółka oraz sygnalizację pracy. Miesięczny koszt wypożyczenia wynosi 150 złotych.

W naszej ofercie dysponujemy również fabrycznie nowymi koncentratorami KSOC – 5 koszt 2499 złotych.
Możliwy dowóz wysyłka lub odbiór osobisty jeszcze tego samego dnia!

Koncentrator tlenu to urządzenie, którego zadanie polega na pobieraniu z powietrza tlenu, poddawanego następnie nawilżeniu oraz wreszcie oddawaniu go pacjentom w wymaganym natężeniu. Służy ułatwieniu oddychania w formie tak zwanej domowej tlenoterapii, gdy jest to pacjentowi potrzebne. Koncentrator tlenu, dostępny w wypożyczalniach medycznych takich, jak wypożyczalnia MediStuff, jest urządzeniem medycznym, stosowanym z powodzeniem na całym świecie od wielu lat.

Koncentrator tlenowy to, jak już wspomniano, urządzenie służące do dostarczania tlenu organizmowi, czyli prowadzenia tlenoterapii. Niedotlenienie może być bowiem tragiczne w skutkach. Dobre i certyfikowane koncentratory tlenu zapewniają źródło cennego tlenu, umożliwiając prowadzenie tlenoterapii w sposób bezpieczny i wygodny.

Jak działa koncentrator tlenu i kiedy się go stosuje?

Urządzenie, jakim jest koncentrator tlenu, pobiera tlen z otoczenia i poddaje go procesom filtracji, oczyszczeniu i nawilżeniu. Skuteczny i sprawny aparat tlenowy powoduje nie dość, że odwrócenie znanych nam proporcji wdychanego powietrza, ale i pozbywa się jednocześnie innych substancji niż tlen. Koncentrator tlenu stosowany jest w celu łagodzenia objawów i poprawy jakości życia osób dotkniętych rozmaitymi zespołami chorobowymi, utrudniającymi osobom na nie cierpiącym samodzielne oddychanie. Należy tutaj wymienić choroby układu krążenia, takie jak niewydolność krążenia, dusznica bolesna, nietolerancja lub bardzo niska tolerancja wysiłku, choroby układu oddechowego takie jak, chociażby astma oskrzelowa, nowotwór płuc, czy też POCHP.

Zalety koncentratora tlenu

 • Wysokie stężenie tlenu (93% ± 3%)
 • Możliwość regulacji przepływu tlenu w zakresie od 0,5 do 5 l/min
 • Monitorowanie poziomu stężenia tlenu
 • Wizualny i dźwiękowy alarm niskiego poziomu stężenia tlenu
 • Prosta obsługa
 • Możliwość łatwego przemieszczania
 • Bezpiecznik automatyczny z funkcją zerowania
 • Licznik godzin pracy urządzenia
 • Wnęka na nawilżacz
 • Prosta obsługa

Koncentrator tlenu - co to takiego?

Koncentrator tlenu to urządzenie pobierające tlen z powietrza. Maszyna poddaje go nawilżeniu i oczyszczeniu, podając choremu w pożądanym natężeniu. Dzięki temu koncentrator ułatwia oddychanie, gwarantując zalety tlenoterapii w domowym zaciszu, co zwiększa komfort chorego oraz gwarantuje mu swobodę i bezpieczeństwo.

Kiedy warto kupić, a kiedy wypożyczyć koncentrator tlenu?

Zakup nowego koncentratora tlenu warto rozważyć w dwóch przypadkach - kiedy nie istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu, lub jeśli planujemy korzystać z koncentratora przez dłuższy czas. Na to pytanie odpowiadamy w bardziej rozbudowany sposób na naszym blogu.

W jakich chorobach wykorzystuje się koncentrator tlenu?

W dobie szalejącej epidemii koncentrator tlenu wykorzystuje się w celu ułatwienia oddychania osobom przechodzącym przez COVID-19 lub rehabilitującym się ze skutków choroby. Nie są to jednak jedyne powody, dla których warto korzystać z koncentratora tlenu. Urządzenie powszechnie stosuje się także w przypadku innych chorób oddechowych, takich jak nowotwory płuc, POCHP czy astma.

Jak działa koncentrator tlenu?

Koncentratory tlenu MediStuff to sprzęt łatwy w obsłudze. Nasi wyspecjalizowani dostawcy zadbają o to, by dostarczając na miejsce koncentrator, wytłumaczyć także zasady jego działania. Dzięki temu każdy z łatwością będzie mógł obsłużyć sprzęt we własnym zakresie, bez konieczności sięgania po instrukcję.

Jakie są wymiary koncentratora tlenu od MediStuff?

Koncentrator tlenu to sprzęt, który w domyśle znajdzie swoje miejsce w domowym zaciszu blisko łóżka chorego - dlatego warto znać jego wymiary, by wiedzieć, czy zmieści się tam, gdzie chcielibyśmy go ustawić! Urządzenie posiada wymiary 590 x 380 x 320 mm, co gwarantuje jego kompaktowość. Waży około 18 kilogramów oraz wytwarza dźwięk na poziomie około 54dB. Co ważne, nasze koncentratory dopasowane są do 24 godzinnego rytmu pracy!

Informacje dodatkowe

Waga 18,3 kg
Wymiary 59 × 38 × 32 cm
Okres wynajmu

1 miesiąc, 2 miesiące, 3 miesiące, 4 miesiące, 5 miesięcy, 6 miesięcy, 7 miesięcy, 8 miesięcy, 9 miesięcy, 10 miesięcy, 11 miesięcy, 12 miesięcy

Specyfikacja techniczna

Specyfikacja techniczna sprzętu od MediStuff.pl

Konsung KSOC-5

DANE TECHNICZNE:
Koncentracja tlenu: 93% (+/- 3%) – stężenie tlenu w powietrzu na wyjściu z koncentratora
Przepływ: 0.5 – 5 litra na minutę (płynna regulacja przy pomocy pokrętła na przepływomierzu)
Waga: 19 kg
Poziom głośności: 39 dB
Wymiary (Wysokość x Szerokość x Głębokość): 590 x 380 x 320 mm
Zalecana temperatura pracy: 5°C to 40°C
Ciśnienie wyjściowe: 0.04 – 0.07 MPa
Zasilanie: AC 220-240V 50/60HZ or AC110V 60HZ

 

DeVilbiss

DANE TECHNICZNE:
Wymiary:62,2 x 34,2 x 30,4 cm
Ciężar:16,3 kg
Przepływ tlenu:0,5 – 5 l/min
Stężenie tlenu przy 0,5 – 5 l/min:93% ± 3 %
Poziom głośności:40 dB
Wymagania elektryczne:230 V, 50 Hz
Pobór mocy:290 W przy przepływie tlenu 2 l/min, 312 V W przy przepływie tlenu 5 l/min

Może spodoba się również…

 • Promocja! lozko-rehabilitacyjne-ze-sterowaniem-elektrycznym

  Łóżko rehabilitacyjne ze sterowaniem elektrycznym

  159,00
  Wybierz opcje