Masaż

rehabilitant i terapeuta medistuff.pl

Masaż z definicji, stanowi zabieg fizjoterapeutyczny, którego celem jest sprężyste odkształcanie tkanek. Osoba przeprowadzająca go wykonuje ruchy, polegające na wywieraniu ucisku na tkanki. Tempo i siła, uzależniona jest od rodzaju stosowanej metody oraz efektu, który chce się uzyskać. Zabieg ten wielu osobom kojarzy się przede wszystkim z przyjemnością, zwłaszcza jeśli chodzi o masaż relaksacyjny. Każda jednak forma takiego zabiegu niesie ze sobą inne doznania i przynosi konkretne korzyści dla organizmu.

Masaż klasyczny, leczniczy czy dowolna inna jego odmiana ma dobroczynny wpływ na cały organizm człowieka. To bardzo przyjemna forma terapii, która wykorzystuje między innymi techniki głaskania, ugniatania oraz inne, które oddziałują na tkanki ciała. To doskonały sposób na rozładowanie wszelkich stresów (relaksacyjny) oraz leczenia najróżniejszych dolegliwości zarówno tych fizycznych, jak również emocjonalnych. Dobrze przeprowadzony masaż leczniczy lub sportowy przywraca równowagę zdrowotną w całym organizmie oraz pozwala na zachowanie dobrego stanu zdrowia fizycznego. Zadbaj o swoje ciało i dobre samopoczucie. Fizjoterapeuci z MediStuff to prawdziwi profesjonaliści. Techniki dopasowywane są indywidualnie do każdego Pacjenta, by przynosiły jak najlepsze rezultaty.

Rodzaje stosowanych zabiegów

Poszczególne metody dobierane są w sposób indywidualny, gdyż charakteryzuje je różna intensywność oraz odmienne oddziaływanie na organizm. Jednym z najpopularniejszych jest masaż klasyczny, który poprawia przede wszystkim stan psychofizyczny Pacjenta. W zależności od formy, może być on relaksacyjny, pobudzający lub leczniczy. Działa on w sposób przeciwbólowy, regeneruje mięśnie oraz zwiększa ich elastyczność i sprężystość. Przyspieszona zostaje również przemiana materii oraz reguluje się napięcie mięśniowe. MediStuff oferuje także między innymi masaż sportowy, który stanowi niezbędny element w procesie treningowym sportowców, a także poprzeczny czy drenaż limfatyczny. Masaż izometryczny sprzyja głównie rozwojowi siły i masy mięśniowej. Technika polega na masowaniu mięśni podczas skurczu izometrycznego.

Czy każdy może poddać się zabiegowi?

Zabieg nie jest przeznaczony dla wszystkich Pacjentów. Istnieją pewne przeciwwskazania, na które należy zwrócić uwagę. Dotyczy to przede wszystkim występowania żylaków oraz stanów zapalnych żył. Masażowi klasycznemu, jak i wielu innym rodzajom nie powinny poddawać się także kobiety, będące w ciąży lub podczas menstruacji. Nie należy wykonywać go również, gdy na skórze Pacjenta widoczne są zmiany dermatologiczne, w postaci wyprysków bądź zmiany alergologiczne. Na zabieg nie powinni przychodzić również pacjenci, którzy borykają się z nadciśnieniem tętniczym. Nie zaleca się także poddawać zabiegowi w przypadku, kiedy Pacjent gorączkuje, a temperatura jego ciała przekracza 38 stopni Celsjusza.

Dlaczego warto skorzystać z masażu?

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu mogą być bardzo różne. Dla naszych Pacjentów oferujemy szeroką gamę masaży – od klasycznych poprzez sportowe po izomeryczne czy drenaże limfatyczne, pomocne na różnego typu dolegliwości. Przede wszystkim pomagamy wszelkim osobom zmagającym się z obrażeniami ortopedycznymi, takimi jak skręcenia, złamania czy zwichnięcia. Nasi fizjoterapeuci pomagają osobom po wylewach oraz różnego rodzaju przykurczach mięśni. Nasze zabiegi to także świetna profilaktyka przy intensywnym wysiłku fizycznym. Zapraszamy także klientów, którzy po prostu chcą oddać się tej niesamowitej przyjemności, zrobić coś dobrego dla swojego ciała i ducha, zrelaksować po ciężkim dniu i poczuć się naprawdę wspaniale.