Drenaż limfatyczny

rehabilitant i terapeuta medistuff.pl

Zabiegiem z zakresu kosmetyki, jak i fizjoterapii jest masaż limfatyczny. Jest to masaż, który pobudza krążenie krwi oraz limfy w celu usprawnienia ich przepływu. Dodatkowo wspomaga działanie przeciwzakrzepowe, niedokrwienne oraz wzmacnia odżywienie tkanek w organizmie Pacjenta. Jest to masaż, z którego bardzo chętnie korzysta wielu specjalistów z różnych dziedzin. W ofercie MediStuff znajdziecie Państwo także masaż limfatyczny, który może okazać się niebywałym wsparciem Państwa zaplanowanej terapii w czasie rekonwalescencji. 

Zadaniem tego masażu jest pobudzenie komórek do działania, co poprawia ogólne funkcjonowanie narządów wewnętrznych. W ten sposób polepsza się równocześnie wygląd skóry, jak i przemiana materii, metabolizm w obrębie tkanki tłuszczowej w warstwach podskórnych. Masaż limfatyczny przede wszystkim usprawnia przepływ krwi i limfy po licznych zabiegach i chorobach, dzięki czemu Pacjenci MediStuff znacznie szybciej mogą powrócić do zdrowia. Zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy zaproponują Państwu kompleksowe wsparcie w tych działaniach – rekonwalescencji.

Na czym polega zabieg drenażu limfatycznego?

Drenaż limfatyczny to masaż, który opiera się na pocieraniu oraz uciskaniu skóry w ściśle określony sposób. Tylko w takie działanie pozwala na wspomniane pobudzenie przepływu limfy, jak i krwi w organizmie. Początkowo zabieg może okazać się niekomfortowy dla Pacjenta, jednak to tylko chwilowy efekt dla części Pacjentów MediStuff. Wykonanie tego masażu wzmacnia prawidłowy przepływ, który powoduje zmniejszenie obrzęków w ludzkim organizmie. Dodatkowo skóra staje się lepiej odżywiona, sprężysta i jędrniejsza. Wśród zalet należy wymienić także lepsze dotlenienie tkanek, jak i przyspieszenie usuwania toksyn. Efekty drenażu limfatycznego uzależnione są od ilości wykonanych zabiegów, jak i czynników indywidualnych.

Co warto wiedzieć o zabiegach drenujących?

Dość częstym pytaniem, z jakim spotyka się zespół MediStuff jest: Jak często wykonywać drenaż limfatyczny? Na to pytanie trudno jest odpowiedzieć, bez przeprowadzonego wywiadu z Pacjentem. Drugim czynnikiem wpływającym na ilość zabiegów, jak i ich częstotliwość jest badanie fizykalne oraz stan zdrowia Pacjenta. W tym celu jest niezbędna konsultacja z naszym doświadczonym zespołem fizjoterapeutów, którzy w czasie wizyty będą mogli zapoznać się ze wspomnianymi czynnikami. W czasie wizyty uwzględniane są także przeciwwskazania, jak i wskazania przemawiające za wykonaniem tego masażu. Zabieg ten można wykonać na różnych częściach ciała, takich jak: twarz, ręka, noga czy brzuch. 

Przeciwwskazania do wykonania drenażu limfatycznego

Zabieg ten posiada przeciwwskazania, które w czasie kwalifikacji do leczenia muszą zostać uwzględnione dla dobra Pacjenta. Wśród nich wymienia się między innymi: astmę, nowotwór, niewydolność oddechową, drętwienie kończyn, ciążę, znamiona, niewydolność serca, zakrzepowe zapalenie żył, nadciśnienie tętnicze krwi, zapalenie skóry czy zapalenie stawów. Często te jednostki chorobowe zmieniają się w czasie procesu leczenia, dlatego warto informować na bieżąco swojego terapeutę o wszelkich zmianach. Polecamy Państwu profesjonalne masaże, w tym drenaż limfatyczny dostępny w ofercie naszej firmy MediStuff. Serdecznie zapraszamy!