Masaż drenaż limfatyczny brzucha

Drenaż limfatyczny należy do zabiegów chętnie wykorzystywanych zarówno w gabinetach kosmetycznych, jak i jako element rehabilitacji. Dzięki niemu w sposób bezinwazyjny można przywrócić właściwe krążenie limfy, a co za tym idzie – właściwe odżywienie wszystkich tkanek. Odpowiednio wykonany masaż limfatyczny przywraca skórze jędrność, redukując na przykład cellulit, a także zapobiega powstawaniu bolesnych obrzmień w różnych częściach ciała. Należy pamiętać, że zatrzymanie w organizmie limfy to nie tylko problem estetyczny, ale przede wszystkim medyczny. 

Pacjenci zgłaszający się do MediStuff mogą skorzystać z usług wykwalifikowanej kadry świadczącej fachowe zabiegi, w tym masaż drenaż limfatyczny brzucha, rąk lub nóg.  Podczas zabiegów masażysta nie skupia się na uciskaniu mięśni i ścięgien, ale pomaga stymulować prawidłowy przepływ limfy. Dzięki temu są to zabiegi w pełni bezpieczne i bezbolesne. Dają one wprost natychmiastowy efekt polegający na zmniejszeniu obrzęków, a także zmniejszeniu oporu krwi w tętnicach, co ułatwia pracę serca.

Dla kogo przeznaczone są zabiegi tego typu

Masaż drenaż limfatyczny brzucha przynosi dobroczynne działanie u osób borykających się z obrzękami i zastojami w rejonie brzucha, będącymi najczęściej skutkiem nadwagi. Nadmierne gromadzenie się tkanki tłuszczowej w obrębie brzucha skutkuje uciskiem naczyń krwionośnych i limfatycznych, co utrudnia ich prawidłowe działanie. Skutkiem tego są bolesne obrzęki lipidowe znacząco obniżające komfort życia Pacjenta. Masaż limfatyczny brzucha wpływa dobroczynnie na stan skóry, zmniejszając między innymi tzw. skórkę pomarańczową. Oprócz tego ma on działanie detoksykujące.

Zabieg drenażu brzucha wykonywany w MediStuff obejmuje całą strefę brzuszną, poczynając od łuków żebrowych aż po linię pachwin. Jest to zabieg przeprowadzany w pozycji leżącej na plecach. Masażysta wykonuje serię uciśnięć, głaskań i rozcierań mających na celu usunięcie zastoin i obrzęków. Dzięki temu zabiegowi Pacjenci bardzo szybko czują zdecydowaną poprawę stanu zdrowia. Efektem serii zabiegów tego typu może być także zmniejszenie obwodów i masy ciała. 

Zalety drenażu limfatycznego brzucha

Prowadzone w MediStuff zabiegi drenażu limfatycznego mają za zadanie poprawę krążenia krwi i limfy, a co za tym idzie, poprawę metabolizmu organizmu, jego oczyszczenie, a także przyspieszenie transferu tłuszczu. Przynosi to wymierne efekty zwłaszcza w przypadku masażu drenażu limfatycznego brzucha. To nie tylko zabieg z dziedziny fizykoterapii, ale także skuteczna metoda walki z cellulitem. Wykonywany przez wykwalifikowanych masażystów zabieg jest dość przyjemny i relaksujący, jest bezbolesny i pozwala na odprężenie. 

Masaż tego typu polecany jest szczególnie osobom borykającym się z nadwagą. Połączenie go z odpowiednią dietą wpłynie na efektywne pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dodatkowo przywraca skórze jędrność i zapobiega zatrzymywaniu płynów w obrębie brzucha. Drenaż limfatyczny nie może być wykonywany u osób dotkniętych poważnymi chorobami krążenia, zakrzepicą, epilepsją, chorobami nowotworowymi, astmą, a także wszelkimi zmianami skórnymi takimi jak otwarte rany czy grzybice. Masażu drenażu limfatycznego brzucha nie wykonuje się także u kobiet w ciąży.