Masaż klasyczny

rehabilitant i terapeuta medistuff.pl

Masaż klasyczny to bardzo popularna forma masażu, która posiada wiele zastosowań, korzystnie wpływających na organizm Pacjenta. Może być on stosowany zarówno w celach leczniczych, przy różnego rodzaju schorzeniach ortopedycznych lub neurologicznych. Pozwala na pobudzenie, wzmocnienie lub rozluźnienie tkanki mięśniowej. To bardzo skuteczna terapia narządów ruchu. W zależności od konkretnego zabiegu, masaż klasyczny może być przeprowadzany jako masaż całościowy, w którym masażysta zajmuje się wszystkimi partiami ciała, jak również koncentrować się wyłącznie na wybranej partii ciała, w zależności od konkretnych wskazań lekarza. Dobrze wykonany masaż, wykonany przez profesjonalnego fizjoterapuetę, ma zbawienny wpływ na cały organizm człowieka.

Opis masażu klasycznego odnosi się do terapii, która ma na celu zarówno zabieg relaksujący, jak i leczniczy. Podobnie jak w przypadku innych rodzajów masaży, pozwala on ukoić nerwy i rozluźnić napięte mięśnie. Taki rodzaj fizjoterapii pomaga w chorobach dotykających zarówno ciało Pacjenta, jak również jego psychikę. Pozwala ukoić napięcie mięśniowe, bóle stawów, głowy, ale również napięcie psychiczne. To bardzo odprężający zabieg, który potrafi postawić na nogi po ciężkim i stresującym dniu. Nasi profesjonalni fizjoterapeuci sprawią, że poczują się Państwo bardzo dobrze. MediStuff zapewnia swoim Pacjentom niezwykle komfortowe warunki i najskuteczniejsze formy masażu.

Wskazania i przeciwwskazania do masażu klasycznego

Wskazania do masażu klasycznego to szeroki zakres różnego rodzaju schorzeń. Zaliczyć do nich można przede wszystkim różnego rodzaju skręcenia i stłuczenia kończyn oraz przewlekłe zapalenie mięśni, choroby zwyrodnieniowe i reumatyczne. Masaż klasyczny sprawdza się także doskonale u Pacjentów borykającymi się z bólami kręgosłupa oraz wadami postawy. Niestety w dzisiejszych czasach jest to coraz popularniejsza dolegliwość, która wynika przede wszystkim z siedzącego trybu życia i małej ilości aktywności fizycznej. Taki masaż przyda się jednak także tym bardziej aktywnym Pacjentom. Świetnie sprawdza się bowiem przy niwelowaniu przeciążeń mięśni i stawów. Skorzystają również osoby, zmagające się na co dzień z chorobami przemiany materii i nerwobólami.

Przeciwwskazania do masażu klasycznego to różnego rodzaju dolegliwości, do których zaliczyć można między innymi wszelkiego rodzaju zmiany skórne, takie jak ropne wypryski. Wyklucza również obecność krwiaków lub istnienie ryzyka ich wystąpienia. Z tej formy terapii, nie powinni korzystać Pacjenci, którzy posiadają żylaki lub stany zapalne żył. Masaż nie jest zalecany osobom, u których stwierdzono gorączkę lub nadciśnienie tętnicze. Ograniczenia dotyczą także kobiet znajdujących się w ciąży lub też takich, u których wystąpiła miesiączka. Masażu klasycznego nie wykonuje się u osób z chorobą nowotworową lub świeżo przebytym zawale.

W jaki sposób wykonuje się masaż klasyczny?

Na technikę wykonywania masażu klasycznego składa się kilka elementów. Należy do nich głaskanie, które wykonywane jest głównie na samym początku oraz końcu każdego zabiegu. Może być ono wykonywane zarówno otwartą dłonią, jak również zaciśniętą pięścią. Przy wykonywaniu głaskania, stosowane jest różne natężenie, od bardzo subtelnego po mocne. Kolejny element przy wykonywaniu masaży klasycznego stanowi rozcieranie. Ta technika bardzo często wykorzystywane jest przez terapeutów, w przypadku różnego rodzaju stłuczeń oraz skręceń. Rozcieranie używane jest wówczas w celach leczniczych. Szczególna uwaga skupiona zostaje na punktach, w których brzuśce mięśniowe przechodzą w ścięgna.

Ważną techniką jest również wyciskanie. Ruch o stałym nasileniu wzdłuż całego masowanego odcinka, wykorzystywany jest również w przypadku masażu sportowego. Najdłuższą częścią masażu klasycznego jest jednak ugniatanie. Mięśnie odciągane od części kostnej, stają się bardziej elastyczne. Jeszcze bardziej energicznym ruchem od ugniatanie, jest oklepywanie. Szybkie uderzenia w tkankę Pacjenta, przy użyciu różnej siły, działają w sposób pobudzający oraz relaksujący. W masażu spotykane jest również roztrząsanie za pomocą szeroko rozstawionych palców masażysty oraz wałkowanie, które w zależności od natężenia, może mieć działanie pobudzające lub rozluźniające.

Masaż klasyczny pleców

SZCZEGÓŁY

Oddaj się prawdziwej przyjemności

Masaż klasyczny może być wykonany na całym ciele Pacjenta lub konkretnych, wybranych partiach ciała. MediStuff oferuje szeroki zakres masażu, obejmujący masaż klasyczny kręgosłupa, pleców, karku lub innych partii ciała. Dużą popularnością cieszy się masaż pleców, który znakomicie usuwa napięcie, przywraca elastyczność oraz redukuje stres i dyskomfort. Pacjenci często korzystają z tego rodzaju usługi, gdy chcą poczuć się naprawdę wyjątkowo. Można również poddać się odprężającemu masażowi kończyn dolnych. Nogi są bardzo ważnym narządem w naszym życiu, bowiem każdego dnia spędzamy na nich mnóstwo czasu. Warto zadbać również o ich komfort i odpowiednią formę.

Polecamy skorzystać z oferty masaży klasycznych dostępnych w MediStuff. Przede wszystkim oddajemy Państwa w ręce naszego wykwalifikowanego personelu, który posiada szeroką wiedzę na temat masażu i anatomii ludzkiego ciała. Stanowi to gwarancję właściwie przeprowadzonych zabiegów, które pozwolą na zniwelowanie dolegliwości bólowych i odzyskanie doskonałego samopoczucia. Masaż to cudowne przeżycie, które każdy powinien sobie zapewnić. W codziennym pośpiechu warto znaleźć chwilę tylko dla siebie. Wizyta w naszym gabinecie sprawi, że każdy z naszych Pacjentów poczuje się jak nowo narodzony. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.