Masaż klasyczny pleców

Masaż klasyczny pleców to prawdopodobnie jeden z najczęściej wybieranych rodzajów masażu. Ma on na celu rozluźnienie mięśni, co pomaga zredukować dyskomfort i ból pojawiający się na przykład w wyniku stresu czy ciągłego napięcia. Dolegliwości bólowe pojawiające się w okolicach kręgosłupa to często skutek przemęczenia pracą i braku odpoczynku. W takich sytuacjach profesjonalnie wykonany klasyczny masaż pleców przyniesie natychmiastową ulgę, poprawiając  zarówno fizyczną, jak i psychiczną kondycję Pacjenta.

Załoga MediStuff to profesjonaliści od lat zajmujący się masażem. Korzystający z naszych usług Pacjenci mają gwarancję dobrze wykonanego zabiegu. Jest to niezwykle ważne, ponieważ źle wykonany masaż nie przyniesie oczekiwanych korzyści. Jest to zabieg, który u osób bez problemów zdrowotnych może być wykonywany wielokrotnie bez konieczności konsultowania tego każdorazowo z lekarzem. Wykwalifikowani masażyści potrafią samodzielnie zadbać o bezpieczeństwo Pacjenta. Warto podkreślić, że to nie tylko zabieg redukujący ból, ale także przyjemna okazja do całkowitego odprężenia.

Dla kogo przeznaczony jest klasyczny masaż pleców

Oferowany przez MediStuff masaż to jeden z zabiegów niewymagających skierowania od lekarza. Można go wykonać jako zabieg mający na celu zredukowanie napięcia mięśniowego i poprawę dobrostanu Pacjenta. Jest on dostępny dla Pacjentów w każdym wieku, także dla dzieci. Klasyczny masaż pleców poprawia samopoczucie, rozluźnia i zmniejsza ból kręgosłupa. Wykonywany jest w pozycji leżącej na brzuchu, nie wymaga żadnego dodatkowego przygotowania. 

Klasyczny masaż pleców sprawdzi się doskonale u osób prowadzących siedzący tryb życia. Współcześnie praca coraz częściej wiąże się z całodziennym siedzeniem przed monitorem komputera. Dodatkowo dla wielu osób wypoczynkiem jest czas spędzony przed telewizorem. To skutkuje pojawianiem się napięcia, a następnie bólem kręgosłupa. Wykwalifikowany masażysta pomoże w pozbyciu się dolegliwości bólowych, przywracając plecom doskonałą kondycję. Oczywiście warto również zażywać odpowiednią dawkę ruchu, a w sytuacji bólu pleców masaż będzie na pewno dużo lepszym rozwiązaniem niż przyjmowanie tabletek przeciwbólowych.

Przeciwwskazania do masażu pleców

Masażyści z MediStuff doskonale wiedzą, w jakich sytuacjach czy przy jakich schorzeniach pojawiają się przeciwwskazania do wykonania klasycznego masażu pleców. Nasi Pacjenci nie muszą się więc obawiać o swoje bezpieczeństwo. W przypadku omawianego masażu istnieje naprawdę niewiele stanów, w których nie jest on wskazany. Przede wszystkim taką sytuacją są ostre stany zapalne stawów lub mięśni, a także świeże krwiaki lub powylewowe urazy mięśni. Pęcherze, wypryski czy świeże rany także są przeciwwskazaniem do wykonania masażu. Wiąże się to przede wszystkim z możliwością dodatkowego uszkodzenia skóry i wywołania u Pacjenta bólu. Dużą ostrożność zachowujemy także w sytuacji, gdy Pacjent boryka się z zaawansowaną osteoporozą. 

Pozostałe przeciwwskazania do wykonywania masażu pleców to na przykład zaawansowana ciąża, chociaż w tym wypadku podejście masażystów i lekarzy ulega zmianie. Spośród chorób wewnętrznych, w związku z którymi należy ograniczyć masaże, można wymienić na przykład chorobę wrzodową i wszelkie stany zapalne wewnątrz jamy brzusznej, nowotwory, nieleczone wady serca bądź nadciśnienie tętnicze.