Masaż leczniczy

rehabilitant i terapeuta medistuff.pl

Masaż to jeden z wielu zabiegów dostępnych i wykonywanych w ramach fizjoterapii, którą znajdziecie Państwo w ofercie MediStuff. Jest to niewątpliwie bardzo ważna metoda terapeutyczna w wielu schorzeniach, do tego jest nieinwazyjna. Masaż idealnie wzmacnia działania rehabilitacyjne, które wykonywane są w czasie rekonwalescencji po zabiegu lub wypadku. Masaż leczniczy w bardzo szybki sposób potrafi przynieść ulgę w przypadku: bólu kręgosłupa, depresji, uczucia sztywności czy nawet schorzeń reumatologicznych. Jest to zabieg dedykowany Pacjentom w każdym wieku, gdyż sprawdzi się w przypadku dzieci naszych klientów oraz osób starszych. 

Masaż zdrowotny to zabieg, który potrafi przynieść ulgę i znacznie usprawnić niejednego Pacjenta, z którym współpracuje MediStuff. Jest to zabieg polecany w przypadku dolegliwości bólowych, jak i dyskomfortu w obrębie głowy, rąk, nóg, kręgosłupa czy barków. Uogólniając można stwierdzić, że masaż przeznaczony jest dla narządu ruchu. Dobrze dobrany masaż wspomaga rehabilitację po długotrwałym unieruchomieniu, udarze mózgu, zabiegach operacyjnych i ortopedycznych. Masaż medyczny przynosi także ulgę osobom zmagającym się z bólami kręgosłupa, głowy  oraz dotkniętych stresem. Jest to ważna metoda lecznicza w przypadku Pacjentów borykających  się ze sztywnością mięśni lub ich wiotkością, jak i przeciążeniami wynikającymi z ciężkiej pracy fizycznej lub w wymuszonej pozycji.

Jak wygląda masaż kręgosłupa?

Masaż leczniczy kręgosłupa, zwłaszcza jego wykonanie zależy od dolegliwości, z którymi boryka się Pacjent naszej firmy medycznej MediStuff. Masaż medyczny może zostać wykonany w pozycji leżącej lub siedzącej, na specjalnie przystosowanym do tego stole lub krześle do masażu. Nasi wykwalifikowani i doświadczeni terapeuci fizjoterapii zawsze indywidualnie dobierają sposób wykonania masażu, jak i uwzględniają potrzeby oraz oczekiwania naszych klientów. Warto podkreślić, że podstawowe chwyty obejmują między innymi: uciski, mieszanie, głaskanie, wibracje czy roztrząsanie. Dodatkowo w czasie terapii może zostać zastosowana metoda terapii manualnej, takiej jak: ucisk punktów spustowych, mobilizację, masaż powięziowy. 

Co warto warto wiedzieć jeszcze o masażu?

Bez względu na rodzaj masażu, bardzo często masażyści wykorzystują w jego czasie olejek lub oliwkę do masażu. W ten sposób znacznie intensywniej stymulowany jest organizm każdego Pacjenta MediStuff, co jednocześnie pozytywnie wpływa na nawilżenie skóry. To wymierny efekt tego typu zabiegu, który również chwalą sobie nasi pacjenci. W niektórych przypadkach nasi terapeuci stosują maści rozgrzewające, jak i przeciwbólowe wzmacniające efekt terapeutyczny. Warto podkreślić, że masaż leczniczy może być czasem nieprzyjemny, nawet bolesny dla Pacjenta. Jednak jest to chwilowe, gdyż chwilowy dyskomfort bardzo szybko mija i przynosi ulgę na dłużej. Dla wzmocnienia, jak i utrzymania efektu na dłużej warto wykonać serię takich zabiegów.

Masaż leczniczy pleców

SZCZEGÓŁY

Czego można się spodziewać po wykonanym zabiegu masażu medycznego?

Siła, jak i szybkość odczuwanych rezultatów tego typu zabiegów to kwestia bardzo indywidualna. Niektórzy potrzebują całej serii masażów, innym Pacjentom Medistuff wystarczy mniejsza ich ilość do poczucia pierwszych rezultatów. Warto podkreślić, że dla pełnego efektu terapeutycznego czasem potrzebna jest więcej niż jedna seria zabiegów. Niemniej należy wspomnieć, że masaż może spowodować: zmniejszenie obrzęków, uelastycznienie tkanek, niweluje bóle, podnosi próg bólowy, zmiękcza blizny oraz usuwa sztywność. To tylko niektóre zalety, jakie wynikają z zastosowania masażu leczniczego znajdującego się w ofercie MediStuff.