Masaż leczniczy pleców

Bóle pleców i kręgosłupa należą do najczęstszych przyczyn, z powodu których Pacjenci korzystają z masażu leczniczego pleców. To zabieg mający na celu rozluźnienie mięśni i ścięgien, a co za tym idzie – złagodzenie uporczywego bólu. Ten rodzaj masażu stosowany jest w zapobieganiu i leczeniu różnych chorób, zwłaszcza ortopedycznych lub neurologicznych. Mimo tego, iż jest to metoda nieinwazyjna, wykonuje się go na podstawie skierowania lekarskiego. Jest to doskonały sposób na uzupełnienie rehabilitacji prowadzonej przez wykwalifikowaną kadrę MediStuff.

Masaż leczniczy pleców prowadzony jest po wcześniejszej szczegółowej diagnozie lekarskiej. Masażysta musi ściśle przestrzegać zaleceń lekarza co do prowadzonych zabiegów, w innym przypadku masaż, zamiast poprawić stan Pacjenta, może doprowadzić do pogłębienia schorzenia. Po pierwszym zabiegu Pacjent może mieć wrażenie, że dolegliwości bólowe nie tylko nie minęły, ale wręcz się zwiększyły. Jest to zjawisko normalne wynikające z manualnego podrażnienia chorego miejsca. Z czasem wszystkie dolegliwości mijają, a masaż przynosi wymierne korzyści.

Komu przyda się masaż leczniczy kręgosłupa

Masaż leczniczy pleców wykonywany jest najczęściej Pacjentom cierpiącym na bóle kręgosłupa wywołane chorobami przewlekłymi lub nagłymi urazami czy chorobami takimi jak rwa kulszowa. Bóle mogą być spowodowane wadami postawy, przeciążeniami, nadwagą i różnego rodzaju schorzeniami zwyrodnieniowymi kręgosłupa. Jedną z chorób, w których masaż przynosi dobroczynne skutki jest dyskopatia lędźwiowa, czyli lumbago. Masaże zmniejszają napięcie mięśniowe w okolicy uszkodzonych krążków lędźwiowych, co nie tylko redukuje ból, ale także poprawia ruchomość w obrębie tej części kręgosłupa. Aby zabiegi tego typu przyniosły pożądany skutek, muszą być wykonywane regularnie przez dłuższy czas. To doskonałe uzupełnienie terapii dyskopatii. 

W MediStuff polecamy masaże lecznicze jako uzupełnienie rehabilitacji po urazach lub w chorobach skutkujących przewlekłym bólem kręgosłupa. Zabiegi prowadzone przez naszych wykwalifikowanych pracowników obejmują nie tylko zmienioną bólowo okolicę, ale także sąsiadujące z nią stawy. Dzięki temu masaż jest naprawdę skuteczny i przynosi znaczną ulgę w bólu. Masaż leczniczy pleców bazuje na technikach wykorzystywanych w masażu klasycznym, wykonywany jest manualnie bez dodatkowych akcesoriów.

Jak wygląda masaż pleców

W trakcie masażu leczniczego masażysta opracowuje mięśnie i tkanki znajdujące się wzdłuż całego kręgosłupa. W wyniku tego mięśnie się rozluźniają, poprawia się przepływ krwi i limfy. W przeciwieństwie do masażu klasycznego leczniczy jest ukierunkowany na konkretne problemy bólowe Pacjenta. Doskonałe rezultaty przynosi w chorobach związanych ze skrzywieniami kręgosłupa takimi jak lordoza czy skolioza. W obu przypadłościach zabiegi znacznie zmniejszają dolegliwości bólowe. W zależności od stanu zdrowia Pacjenta masaż leczniczy pleców może być przeprowadzony w pozycji leżącej lub siedzącej.

Czasami po zabiegu Pacjenci skarżą się na to, iż jest on bolesny i nie przynosi natychmiastowej ulgi. To naturalna reakcja organizmu, ponieważ podczas masażu zostają poruszone głęboko umieszczone mięśnie i ścięgna. Uczucie dyskomfortu dość szybko mija i wtedy Pacjenci czują poprawę i zmniejszenie dolegliwości, które były powodem skierowania na masaż. Po kilku zabiegach część Pacjentów może odczuwać senność, osłabienie czy ogólne pogorszenie samopoczucia. Jest to zjawisko normalne, nie należy w związku z tym rezygnować z kolejnych zabiegów.