Masaż poprzeczny

rehabilitant i terapeuta medistuff.pl

Masaż poprzeczny wykonywany jest w poprzek przebiegu mięśni. Wykazuje on działanie przeciwzapalne, regenerujące oraz wzmacniające. W tym rodzaju masażu, stosowane jest punktowe i głębokie rozcieranie w poprzek włókien mięśniowych oraz przyczepów i wiązadeł. Masaż powinien być przeprowadzony przez terapeutę w taki sposób, by nie powodował u Pacjenta dolegliwości bólowych i innego dyskomfortu. Na samym początku pracy z Pacjentem, należy przede wszystkim zdiagnozować miejsce uszkodzenia tkanki, aby we właściwy sposób przeprowadzić cały zabieg.

Fizjoterapeuta przeprowadza masaż punktowy w obszarze dotkniętym zmianami. Polega on na uciskaniu wybranych miejsc, za pomocą wykonywania kulistych ruchów. Dłoń masażysty przez cały ten czas, powinna mieć bezpośredni kontakt z ciałem Pacjenta. W zależności od obszaru ciała, który poddawany jest masażowi, terapueta może stosować różnego rodzaju chwyty. Ilość zabiegów uzależniona jest od stanu zdrowia pacjenta, konkretnych dolegliwości zdrowotnych oraz jego samopoczucia. MediStuff posiada w swojej ofercie masaż poprzeczny, wykonywany przez profesjonalnych i posiadających ogromną widzę fizjoterapeutów.

Masaż poprzeczny, sposobem na różnego rodzaju dolegliwości

Tego rodzaju forma masażu, może pomóc odzyskać Pacjentowi zdrowie i dobre samopoczucie, przy różnego rodzaju dolegliwościach bólowych. Doskonale sprawdza się przy podwyższonym napięciu mięśniowo-powięziowym. Pomaga także w typowych dolegliwościach bólowych. Dużą popularnością cieszy się masaż poprzeczny barku. W ofercie MediStuff, znajdą Państwo również możliwość wykonania masażu poprzecznego łokcia. Ponadto dostępna jest także możliwość przeprowadzania zabiegu na kończynach dolnych. W tym zakresie oferujemy naszym Pacjentom masaż poprzeczny kolana.

Odzyskaj zdrowie i postaw na masaż poprzeczny

Nasze zabiegi mają na celu zmniejszenie napięcia występującego w tkankach oraz poprawienie ich ruchu względem siebie. W rezultacie uzyskuje się również poprawę przestrzennego ułożenia włókien kolagenowych i mięśniowych. WIelu Pacjentów korzysta z tej formy terapii, w celu redukowania bólu mięśni, stawów, więzadeł oraz ścięgien. Wykonywanie masażu poprzecznego wymaga bardzo dobrej znajomości narządu ruchu. Dlatego też należy korzystać wyłącznie z pomocy specjalistów. Personel MediStuff, to prawdziwy fachowcy w branży.

Wskazania do wykonania masażu poprzecznego

Z zabiegu skorzystać powinni przede wszystkim Pacjenci, którzy borykają się z dolegliwościami bólowymi. Masaż poprzeczny dobrze sprawdzi się przy różnego rodzaju przeciążeniach oraz zapalenia ścięgien i przyczepów mięśni. Są to najczęściej takie dolegliwości chorobowe, jak łokieć tenisisty lub łokieć golfisty. Te często spotykane urazy można niwelować korzystając z naszej oferty masażu poprzecznego łokcia. Zabieg jest również zalecany przy przewlekłych dolegliwościach bólowych, które mają charakter punktowy. Zachęcamy wszystkich Pacjentów do odwiedzenia naszej placówki, gdzie wykwalifikowany personel postawi trafną diagnozę i zastosuje indywidualnie dopasowane do potrzeb Pacjenta techniki, które przyniosą mu ulgę i pozwolą wrócić do pełnej sprawności.

Przeciwwskazania do wykonania masażu poprzecznego

Zdarzają się również sytuacje, w których przeprowadzenie tego rodzaju masażu nie jest wskazane. Dotyczy to przede wszystkim wysokiej temperatury ciała Pacjenta, zmian skórnych, nowotworów i krwotoków. Na zabieg nie powinny się stawiać także osoby, które posiadają żylaki lub borykają się z nadciśnieniem lub miażdżycą. Wykluczają również wszelkiego rodzaju choroby o charakterze bakteryjnym, pasożytnicznym i wirusowym. Z masażu nie powinny również korzystać kobiety, które znajdują się w początkowych dniach menstruacji.