Masaż relaksacyjny

rehabilitant i terapeuta medistuff.pl

Masaż relaksacyjny cieszy się bardzo dużą popularnością. Szeroka oferta gabinetów fizjoterapeutycznych sprawia, że można korzystać z wielu form i rodzajów masażu relaksacyjnego. Z usług masażystów nie korzysta się obecnie wyłącznie w celach leczniczych. Pacjenci zgłaszają się również dla relaksu i odreagowania codziennych stresów. Taka forma masażu nie tylko doskonale wpływa na ciało, ale również świetnie poprawia nastrój i dobre samopoczucie. To idealny sposób na zniwelowanie zmęczenia fizycznego i psychicznego. Szybkie tempo życia, potrafi pozbawić energii i sprawić, że ludzie czują się przemęczeni. Masaż relaksacyjny jest idealny na poprawę tego stanu rzeczy.

Dobrze wykonany masaż, przeprowadzony przez doświadczonych terapeutów z MediStuff, potrafi wyciszyć i zregenerować Pacjenta. Profesjonalny masaż to zdecydowanie więcej, niż tylko uczucie odprężenia. Doświadczenie naszego personelu sprawia, że pojawia się możliwość pozbycia się uporczywych bólów. Dodatkowo masaż zapobiega powstawaniu kontuzji i wspomaga proces rehabilitacji. To także świetny sposób na poprawę wyglądu ciała. Dzięki niemu można przyspieszać proces spalania tłuszczu, a co za tym idzie kształtować sylwetkę.

Masaż relaksacyjny na różne partie ciała

Masażowi poddać można różne partie ciała Pacjenta. Nasi specjaliści wykonają dla Państwa masaż twarzy, stóp, karku lub całego ciała. Dzięki temu nasi klienci zyskują lepsze dotlenienie i odżywienie tkanek, miejscowe rozszerzenie naczyń włosowatych, zdecydowanie szybsze wchłanianie różnego rodzaju obrzęków, działanie przeciwzakrzepowe oraz pobudzenia czynności gruczołów oraz przyspieszenie przemiany materii. Nasz wykwalifikowany i doświadczony personel, przeprowadzi masaż w sposób fachowy, który zagwarantuje Państwu wspaniałe doznania, jak również korzyści dla swojego organizmu.

Doskonałe właściwości i uczucie relaksu

Opis masażu relaksacyjnego odnosi się do formy masażu, której głównym celem, jest poprawa stanu psychosomatycznego osoby poddającej się zabiegowi, poprzez odprężenie jego ciała i umysłu, a także zniwelowanie przemęczenia i negatywnych skutków stresu. Poprzez usprawnienie krążenia krwi oraz odpowiednią stymulację układu limfatycznego, można również szybciej pozbyć się toksyn, co w korzystny sposób wpływa na jędrność i elastyczność ciała Pacjenta. Ponadto to doskonały sposób na poprawę wyglądu swojej sylwetki, gdyż masaż relaksacyjny dobrze wpływa na rozbijanie tkanki tłuszczowej.

W jaki sposób wykonywany jest masaż relaksacyjny?

Przy wykonywaniu zabiegu, stosowane są różne techniki masażu relaksacyjnego. Na początku masażu, a także na jego zakończenie, stosowane jest głaskanie podłużne, poprzeczne lub kuliste. Te delikatne ruchy, które wykonywane są za pomocą palców lub całych dłoni masażysty, poprawiają krążenie krwi, a także łagodzą stresy i uspokajają system nerwowy. Dużą część masaży stanowi ugniatanie, które stosuje się w celu poprawienia ukrwienia. Tego rodzaju technikę można wykonywać zarówno całymi dłońmi, jak również opuszkami palców. 

Techniki masażu korzystne dla Twojego zdrowia

W masażu relaksacyjnym stosowane jest również delikatne rozcieranie. Polega ono na uciskaniu ciała Pacjenta dłońmi zaciśniętymi w pięści. W tym przypadku nie dochodzi do rozciągania skóry. Technika doskonale sprawdza się przy likwidacji problemów związanych z cellulitem. W celu pobudzenia krążenia, masażyści korzystają również z oklepywania. Można je wykonywać zarówno przy użyciu całej dłoni, jak również wyłącznie jej kantów. Ważne jest jednak, by masaż wykonywany był w sposób płynny i powolny. Zachęcamy do skorzystania z oferty profesjonalnych masaży dostępnych w MediStuff.