Masaż sportowy

rehabilitant i terapeuta medistuff.pl

Sport to niezwykle cenne źródło aktywności fizycznej, która bardzo pozytywnie wpływa na funkcjonowanie ludzkiego organizmu. Niestety bez względu na to, czy sport uprawiany jest rekreacyjnie czy wyczynowo, wiąże się z kontuzjami oraz urazami. Dodatkowo dla osób bardzo aktywnych ważne jest utrzymanie dobrego stanu zdrowia, dlatego też wybierają masaż sportowy. Dlaczego? Taki masaż pomaga pozbyć się znacznie szybciej z organizmu zakwasów, które towarzyszą niejednemu klientowi MediStuff. Jednocześnie to doskonały sposób na regenerację oraz zrelaksowanie organizmu po wysiłku fizycznym, który doceniany jest przez szerokie grono naszych klientów.

Masaż sportowy zalecany jest w wielu dyscyplinach sportowych, wśród których można wymienić: boks, bieganie, piłkę nożną, siatkówkę czy wioślarstwo. Sprawdzi się zarówno przed wysiłkiem fizycznym, gdyż masaż idealnie rozgrzewa organizm. Masaż także minimalizuje efekt zmęczenia, który pojawia po aktywności fizycznej. Warto podkreślić, że efekt ten osiągany jest w wyniku usprawnienia przepływu chłonki oraz krwi w organizmie. Dzięki temu wszelkie substancje odżywcze znacznie szybciej docierają do mięśni, które bardzo intensywnie uczestniczą w czasie ruchu. Jednocześnie masaż znacznie niweluje ryzyko kontuzji oraz urazu, jak i innych dolegliwości spowodowanych intensywnym wysiłkiem fizycznym.

Masaż sportowy - co to jest?

Opis masażu sportowego to ogólnie ujmując masaż klasyczny, który uwzględnia wszelkie potrzeby sportowców intensywnie i zawodowo trenujących. W zależności od potrzeb Pacjenta, nasi doświadczeni terapueci dobierają odpowiedni rodzaj wykonywanego zabiegu. Dzięki temu, podjęte czynności mogą: wyciszyć, rozluźnić, wspomóc regenerację, poprawić metabolizm czy obniżyć stres, jaki może towarzyszyć sportowcowi. Niewątpliwie masaż to rodzaj zabiegu, który działania na wielu płaszczyznach i przynosi szereg korzyści wielu Pacjentom. Klienci MediStuff mają dostęp do szerokiego zakresu oferty usług zabiegów, obejmujących masaże. Propozycja ta jest skierowana szerokiego grona klientów!

Rodzaje masaży sportowych

Masaż sportowy bazuje na technice masażu klasycznego, gdyż bardzo często rozpoczyna się od powszechnie znanego naszym klientom rozgrzania mięśni. Polega ono na ugniataniu ciała, jak i głaskaniu, rozcieraniu czy oklepywaniu. Masaż sportowy, podobnie jak masaż leczniczy może okazać się dla Pacjenta nieprzyjemny. Można wyróżnić kilka rodzajów masażu tego typu, wśród których można wymienić: masaż sportowy podtrzymujący, masaż sportowy startowy, masaż sportowy przedwysiłkowy, masaż sportowy treningowy oraz masaż sportowy powysiłkowy. Uzupełnieniem tego typu zabiegu bardzo często są dodatkowe metody, takie jak: sauna lub wodne kąpiele zawierającej sole mineralne.

Wskazania i przeciwwskazania w przypadku masażu sportowego

Przede wszystkim, jak nazwa wskazuje – masaż sportowy dedykowany jest potrzebom sportowców. Dotyczy to pacjentów intensywnie i zawodowo trenujących, które są objęte stałą opieką lekarską. Osoby amatorsko uprawiające wybraną dyscyplinę sportową powinny skonsultować się ze specjalistą, nim skorzystają z tego zabiegu. Jest to metoda intensywnie wspierająca aktywność fizyczną, dlatego zarezerwowana jest dla wspomnianej grupy odbiorców. Wśród przeciwwskazań można wymienić między innymi: ciążę, nowotwory czy choroby układu krążenia. Niewskazane jest także wykonanie masażu w czasie infekcji.