Materac Przeciwodleżynowy

Promocja!

Materac Przeciwodleżynowy

70,00

  Materac Przeciwodleżynowy Rurowy posiada:

 • rury wypełniające się powietrzem na zmianę,
 • dołączoną pompę z regulacją ciśnienia.
 • Produkt wypożyczany tylko jako komplet do łóżka rehabilitacyjnego.

Opis

Sklep MediStuff oferuje wszystkim Pacjentom oraz ich rodzinom najwyższej jakości Materac Przeciwodleżynowy Rurowy Zmiennociśnieniowy. Należy przede wszystkim wspomnieć o doświadczeniu pracowników MediStuff, którzy odpowiedzą chętnie na wszelkie pytania i wątpliwości jeśli podstrona Pytania i Odpowiedzi okaże się niewystarczająca. Oferowany zestaw materacowy składa się z następujących elementów: rur wypełniających się powietrzem na zmianę oraz pompy z regulacją ciśnienia. Koszt jego wynajęcia wynosi 50 zł za miesiąc.

Materac przeciwodleżynowy – dla kogo?

Materac przeciwodleżynowy, jak sama jego nazwa wskazuje, zapobiega powstawaniu odleżyn u Pacjentów. Dotyczy to osób, które z powodu wieku lub poważnej choroby, leżą przez dłuższy okres czasu. Materac taki pompowany jest automatycznie, ma również możliwość ręcznej regulacji siły pompowania. Opisywany produkt to specjalistyczny sprzęt medyczny, który w nieocenionym stopniu wpływa na komfort i stan leżącego Pacjenta. Materac odleżynowy zalecany jest w profilaktyce odleżyn i dalszych trudnych do odwrócenia powikłań z nimi związanych. Co warto podkreślić, materac rurowy stosowany jest również w przypadku już istniejących ran odleżynowych.

Odleżyny – czym są i dlaczego lepiej zapobiegać stosując materac przeciwodleżynowy?

Odleżyny są głębokimi ranami, które powstają na skutek długotrwałego ucisku tkanek, a tym samym ich niedotlenienia. Pojawiają się głównie na styku wypustek kostnych i podłoża, czyli w obszarze łopatek, bioder, kości ogonowej oraz pięt i łokci. Osoby chore często pomimo odczuwalnego bólu same nie są w stanie zmienić pozycji ciała, ponieważ mają niedowład lub ograniczoną sprawność ruchową. Tak samo należy wprowadzić profilaktykę przeciwodleżynową w przypadku osób będących w śpiączce.

Na początku uciskane miejsce staje się czerwone, co jest wynikiem nadmiernego przekrwienia, później pojawiają się pęcherze, a gdy te pękają, może dojść do rozwinięcia otwartej rany, pogłębiającej się aż do skóry właściwej i kości, a w efekcie do zakażenia. Dlatego tak ważne jest, aby zapobiegać odleżynom, m.in. poprzez wykorzystanie nowoczesnych materacy przeciwodleżynowych.

Materac przeciwodleżynowy rurowy - co to takiego?

IMG 0211

Rurowy materac przeciwodleżynowy to rodzaj materaca przeciwodleżynowego, który - jak sama nazwa wskazuje - zapobiega powstawaniu odleżyn. Dlatego doskonale nadaje się dla wszystkich tych chorych, którzy większość czasu spędzają leżąc. Co ważne, materac stosuje się także w przypadkach, w których odleżyny już zdążyły powstać - skutecznie wspomaga on leczenie i gojenie ran odleżynowych.

Jak działa materac przeciwodleżynowy?

Materac przeciwodleżynowy rurowy składa się z systemu połączonych rurek, które wypełnione są powietrzem. Podłączona do materaca pompa reguluje przepływ ciśnienia w materacu, co sprawia, że materac zapewnia nieruchomemu choremu ruch, pobudzając do pracy tkanki. Dzięki temu materac przeciwodleżynowy zapewnia bezpieczeństwo choremu oraz odciąża w pracy i obowiązkach opiekuna.

Jakie są zalety materaca przeciwodleżynowego?

Materac przeciwodleżynowy rurowy to model materaca przeciwodleżynowego, który cieszy się dobrymi opiniami lekarzy i fizjoterapeutów. Pobudza prawidłowe krążenie krwi, stymuluje tkanki, zapewnia ulgę w ewentualnym bólu, pomaga utrzymać odpowiednią temperaturę ciała i wilgotność skóry.

Jakie wymiary posiada materac rurowy?

Materac przeciwodleżynowy rurowy charakteryzuje się następującymi wymiarami: 195 centymetrów długości, 86 centymetrów szerokości i około 11 centymetrów grubości. Wyposażony w pompę regulującą ciśnienie w zakresie 50-105 / 40-90 i 30/80 mm Hg, stanowi jeden z najpopularniejszych i najbardziej efektywnych modeli. Materac przeciwodleżynowy to sprzęt, który w realny sposób poprawia codzienny komfort osoby unieruchomionej.

W jaki sposób można wypożyczyć materac przeciwodleżynowy rurowy?

Kontaktując się z MediStuff za pośrednictwem telefonu, maila, lub korzystając z aplikacji Messenger, dostępnej na naszej stronie i firmowym profilu na platformie Facebook. Sprzęt dowozimy na terenie województw, w których posiadamy swoje siedziby. MediStuff można aktualnie znaleźć w Poznaniu, Warszawie, Bydgoszczy, Gdańsku, Szczecinie, Koninie - a od niedawna również w Brodnicy! Koszt wypożyczenia materaca to 50 złotych miesięcznie.

Informacje dodatkowe

Waga 20 kg
Wymiary 195 × 86 × 11 cm
Okres wynajmu

1 miesiąc, 3 miesiące, 6 miesięcy, 12 miesięcy

Specyfikacja techniczna

Specyfikacja techniczna sprzętu od MediStuff.pl

 • Materac Przeciwodleżynowy Rurowy:
  • Wymiary: 195 x 86 x 11 cm
  • Pompa do materaca przeciwodleżynowego:
  • Moc pompy: AC 230 V 50 Hz 10 W
  • Zakres ciśnienia: 50 – 105 / 40 – 90 / 30 – 80 mm Hg
  • Czas cyklu: 12 min
  • Wymiary: 26 x 13 x 8 cm
  • Waga 1,5 kg
  • Regulacja ciśnienia

Może spodoba się również…

 • Promocja! stolik przyłóżkowy medyczny

  Stolik przyłóżkowy

  35,00
  Wybierz opcje