MediStuff – wypożyczalnia sprzętu medycznego w Warszawie

2022-09-15
Warszawa z lotu ptaka

Warszawa to miejsce szczególnie ważne w historii MediStuff – wypożyczalni sprzętu medycznego. Obsłużenie największego miasta w Polsce oraz gęsto zaludnionego województwa mazowieckiego stwarzało problemy logistyczne, które należało rozwiązać, by najwyższej jakości sprzęt medyczny mógł trafiać pod dachy domów i mieszkań bez opóźnień i w konkurencyjnej, atrakcyjnej dla klientów cenie. Jak poradziliśmy sobie z tym zadaniem? 

 

MediStuff – wypożyczalnia sprzętu medycznego w Warszawie

MediStuff to wypożyczalnia sprzętu medycznego, która specjalizuje się w błyskawicznej dostawie nowoczesnych produktów medycznych, takich jak łóżka, wózki czy koncentratory tlenu.

Główna siedziba firmy znajduje się w Bydgoszczy; założona przez dwóch fizjoterapeutów, wypożyczalnia sprzętu medycznego MediStuff stara się znaleźć najlepsze rozwiązania problemów społeczeństwa starzejącego się. Społeczeństwo, które starzeje się, z czasem wymaga dostępu do wysokiej jakości sprzętu, który umożliwi mu spędzanie podeszłego wieku w komforcie.

Taki jest główny cel MediStuff; zagwarantowanie szybkich dostaw sprzętu medycznego, w niewysokiej cenie i wysokiej jakości. Ta misja po raz pierwszy zrealizowana została na terenie Bydgoszczy, a następnie w kolejnych miastach: Gdańsku, Zielonej Górze, Poznaniu i wielu innych, także i w Warszawie!

 

Warszawski oddział MediStuff

MediStuff w Warszawie funkcjonuje od 2019 roku. Pierwsze pomysły dotyczące założenia filii wypożyczalni sprzętu medycznego w stolicy pojawiły się jednak zdecydowanie wcześniej. Najważniejszym zadaniem, które (podobnie jak inne placówki MediStuff) musiała realizować siedziba MediStuff w Warszawie, była błyskawiczna dostawa łóżek rehabilitacyjnych, nie tylko na terenie miasta, ale również jego bezpośrednich okolic. Każda z siedzib MediStuff obsługuje nie tylko miasto, w którym się znajduje, ale również wszystkie inne miasta, miasteczka i wsie danego województwa. Z magazynu MediStuff w Warszawie sprzęt medyczny kursuje dociera do chorych w całym województwie mazowieckim.

Realizację priorytetu punktualnych dostaw od MediStuff na terenie województwa mazowieckiego zapewniają świetnie przygotowani do swoich zadań kierowcy.. To dzięki nim wypożyczone wózki ortopedyczne, ssaki medyczne, chodziki ortopedyczne czy szyna CPM mogą docierać na miejsce zamówienia często jeszcze tego samego dnia.

Doskonała logistyka to jednak nie jedyna zaleta warszawskiego oddziału MediStuff; dostawcy rozwożący sprzęt medyczny na terenie województwa mazowieckiego nie tylko dbają o to, by szybko dostarczyć na miejsce zamówienie. Do ich zadań należy również wniesienie sprzętu medycznego do domu czy mieszkania, tak, by chory i jego ewentualny opiekun w najmniejszym stopniu nie musieli przejmować się realizacją zamówienia.

Dostarczenie i wniesienie koncentratora, łóżka medycznego czy innego sprzętu rehabilitacyjnego – nie kończy obowiązków dostawców MediStuff Warszawa, którzy w określonych przypadkach (mowa tu na przykład o sterowanych elektrycznie łóżkach rehabilitacyjnych) również składają na miejscu wypożyczone produkty.

Pracownicy MediStuff po dostarczeniu każdego sprzętu, szczegółowo objaśnią jego działanie i funkcje, by mieć pewność, że chory lub jego opiekunowie będą w stanie wykorzystać pełnię możliwości sterowanego elektrycznie łóżka rehabilitacyjnego, koncentratora tlenu czy innego produktu medycznego.

 

Dostawa sprzętu medycznego na terenie Warszawy

Wypożyczając sprzęt medyczny w Warszawie – MediStuff kieruje się tą samą regułą pełnej transparentności, dzięki której zamawiający od razu wie, ile wyniesie przybliżony koszt całej świadczonej usługi. Dostawa na terenie Warszawy wynosi 39 złotych, a dodatkowe opłaty dotyczące dowozu sprzętu medycznego poza teren miasta – wyliczane są na podstawie kilometrów dzielących magazyn MediStuff i punkt docelowy.

MediStuff nie pobiera również kaucji za wypożyczany sprzęt medyczny. Zamiast tego pacjent liczyć może na dodatkowe promocje i gratisy, czego przykładem mogą być chętnie wypożyczane łóżka medyczne sterowane elektrycznie. Koszt ich wypożyczenia zmniejsza się, jeśli wypożyczane są na dłużej niż miesiąc. Gratis – do każdego łóżka dodawany jest także materac w unikatowym nieprzemakalnym pokrowcu, który pozwala na łatwe utrzymanie jego czystości.

 

Łóżka medyczne sterowane elektrycznie na terenie Warszawy

Od roku 2019, kiedy powstała warszawska filia MediStuff, liczba dostępnych na terenie województwa łóżek rehabilitacyjnych stale powiększa się. Dzięki temu można mieć pewność, że sięgając po telefon w celu zamówienia łóżka w  MediStuff – klient ma gwarancję  wypożyczenia sprzętu.

Oprócz infolinii do składania zamówień – czynnej przez 24 godziny na dobę – klienci MediStuff mają także możliwość skorzystania z aplikacji Messenger, maila i formularza kontaktowego na stronie WWW. Dzięki temu wybrany sprzęt medyczny można wypożyczyć w dowolny sposób.

Najczęściej wypożyczanym produktem w Warszawie są bez wątpienia sterowane elektrycznie łóżka medyczne. To wysokiej jakości sprzęt medyczny, który umożliwia komfortowy wypoczynek chorym  oraz gwarantuje ich bezpieczeństwo i odciąża ewentualnych opiekunów pacjenta w ich obowiązkach.

Łóżka rehabilitacyjne wyposażone są w dodawany gratis materac gąbkowy. Do ich zalet należy estetyczna budowa leża, wysięgnik z trójkątem (umożliwiający podtrzymanie się przez pacjenta, na przykład przy wstawaniu), podnoszone i opuszczane z obu stron barierki, które uniemożliwiają wypadnięcie pacjenta z łóżka, a także wygodne kółka, które umożliwią łatwe przestawienie mebla w inne miejsce.

Najważniejszą cechą łóżka rehabilitacyjnego MediStuff Warszawa jest oczywiście sterowanie elektryczne. Za pomocą pilota można podnieść nie tylko wezgłowie, aby przygotować użytkownika łóżka na przykład do zjedzenia posiłku ale również dolną część mebla, dowolnie zmieniając pozycję znajdującego się na nim chorego. W ten sposób można przejść z  pozycji siedzącej  w pozycję stojącą.

Łóżka tego typu ułatwiają codzienność nie tylko chorego, ale również jego opiekunów.

Łóżka rehabilitacyjne to nie jedyny sprzęt, który wypożyczyć można w MediStuff Warszawa. MediStuff oferuje szeroki wachlarz produktów medycznych, takich jak na przykład koncentratory tlenu, balkoniki, wózki (zarówno ortopedyczne, jak i specjalistyczne) stoliki przyłóżkowe, chodziki rehabilitacyjne, ssaki medyczne, podnośniki pacjenta, a od niedawna również rotory rehabilitacyjne, systemy oczyszczania powietrza marki Zepter czy renomowane lampy do terapii światłem Bioptron MedAll.

Każdy ze sprzętów, który wypożyczyć można w dowolnej filii MediStuff, przechodzi podobną drogę, zanim trafi do klienta. Po każdym odbiorze łóżko medyczne, koncentrator tlenu czy inny sprzęt medyczny – zostają dokładnie wyczyszczone i odkażone. Drobiazgowe procedury w tym zakresie gwarantują, że każdy wypożyczony sprzęt trafi w ręce zamawiającego czysty i higieniczny. Oprócz tego, nasi pracownicy każdorazowo przeprowadzają prace związane z przeglądem i serwisem produktów medycznych. Gwarantuje to, że wypożyczając łóżko czy koncentrator w Medistuff – otrzymuje się sprzęt sprawny w 100%. Dodatkowo, w przypadku nagłych awarii niezależnych od nas oraz użytkownika – wypożyczany sprzęt priorytetowo wymieniany jest na sprawny model w najbliższym możliwym terminie.

Pełną ofertę MediStuff Warszawa można znaleźć klikając w zakładkę “Produkty”.

 


KarolKuzielMedistuff

Karol Kuziel

Ukończył studia 2 stopnia kierunku Fizjoterapia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, Collegium Medicum im. Ludwika Rydgiera w Bydgoszczy. Ukończone kursy: masażu 2 stopnia z […]

Czytaj więcej