O Nas

Historia Firmy Medistuff

MediStuff to firma z wieloletnią historią, która rozpoczęła się w 2014 roku. Właśnie wtedy, jako studenci fizjoterapii pracujący z pacjentami, zauważyliśmy duży problem z dostępnością sprzętu medycznego; w szczególności specjalistycznych łóżek rehabilitacyjnych. Zdecydowaliśmy się wyjść naprzeciw problemom naszych pacjentów, kupując kilka pierwszych łóżek – sterowanych elektrycznie, nowoczesnych i bezpiecznych. To właśnie tych kilka łóżek stało się podstawą firmy, która dziś znana jest jako MediStuff.

Pierwotnie łóżka medyczne, które zakupiliśmy, służyć miały jako pomoc w usprawnianiu naszych pacjentów, gwarantując im lepsze warunki życia i szybszy powrót do zdrowia, przy jednoczesnym odciążeniu ich opiekunów. Bardzo szybko zorientowaliśmy się jednak, że zapotrzebowanie chorych na dobrej jakości sprzęt zdecydowanie przerasta nasze oczekiwania; dlatego postanowiliśmy skupić swoją uwagę na rozwoju oferty naszej pierwszej wypożyczalni, mieszczącej się w Bydgoszczy, skąd sprzęt medyczny rozwożony był (i nadal jest!) do całego województwa kujawsko-pomorskiego. 

Świadomy rozwój firmy w oparciu o potrzeby naszych klientów i osobiste doświadczenia fizjoterapeutyczne zaowocował otwarciem nowej filii we wrześniu 2016 roku, kiedy to MediStuff zadebiutowało w Poznaniu, skąd sprzęt dowożony jest na terenie wielkopolski. Rok później, w 2017 roku, otworzyliśmy kolejny magazyn w Gdańsku, obejmując swoją opieką województwo pomorskie. Rok 2019 i 2020 zaowocował powstaniem kolejnych placówek, tym razem w Warszawie, Szczecinie oraz Koninie i Brodnicy. W kwietniu 2022 roku powstała najnowsza filia MediStuff, która mieści się w Zielonej Górze – to z niej dostarczamy sprzęt do mieszkańców województwa lubuskiego.

W ciągu ośmiu lat znacząco rozszerzył się także asortyment produktów, które oferujemy naszym klientom – oprócz łóżek w MediStuff można znaleźć również krzesła toaletowe, koncentratory tlenu, szyny CPM, podnośniki pacjenta oraz wiele innych, specjalistycznych urządzeń medycznych ułatwiających rehabilitację i codzienne życie chorych.

Nasza Misja

MediStuff to działalność rozpoczęta z chęci niesienia pomocy chorym, którzy nie mieli możliwości wypożyczenia lub nabycia sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. Minęło osiem lat, ale nic nie zmieniło się w tym pierwotnym zakresie; w MediStuff nadal wierzymy w to, że zapewniając naszym klientom sprawny, nowoczesny i bezpieczny sprzęt rehabilitacyjny – zmieniamy ich życie na lepsze.

Dlatego też dbamy o to, by uprościć sposób wypożyczania sprzętu medycznego. Wychodzimy z założenia, że decyzja o konieczności wejścia w posiadanie produktów takich jak łóżko rehabilitacyjne – zazwyczaj dyktowana jest nagłą sytuacją. W takich okolicznościach szczególnie ważne jest to, by nasi klienci mieli szansę bezproblemowo skontaktować się z nami w dowolny wybrany przez nich sposób. Właśnie z uwagi na to telefon do MediStuff działa 24 godziny na dobę, a kontakt z nami możliwy jest także za pośrednictwem maila, formularza kontaktowego czy aplikacji Messenger. 

Rozwój oferty o najpotrzebniejszy sprzęt i komunikatywność to nie jedyne filary naszej pracy. W MediStuff stawiamy na to, by gwarantować możliwie największą dostępność sprzętu – bez kolejek i konieczności długiego oczekiwania na dostawę. Staramy się, by od potrzebnego sprzętu naszego klienta dzielił jeden szybki telefon oraz trasa, którą pokonają nasi dostawcy, by dowieźć zamówienie na miejsce.

MediStuff to także gwarancja bezpieczeństwa, do której przykładamy szczególną wagę, dbając o to, by wypożyczany sprzęt był każdorazowo dokładnie dezynfekowany oraz – w razie potrzeby – serwisowany. Gwarancją serwisu obejmujemy także wypożyczony sprzęt, błyskawicznie wymieniając uszkodzony produkt.

MediStuff to również miejsce pracy, w którym gwarantujemy naszym pracownikom stabilne zatrudnienie i należyte traktowanie, wychodząc naprzeciw potrzebom nie tylko naszych klientów – ale także zatrudnionym przez nas dostawcom.