Rehabilitacja po endoprotezie

rehabilitant i terapeuta medistuff.pl

Nasza firma MediStuff dysponuje unikalną ofertą zabiegów skierowanych dla szerokiego grona Pacjentów, wśród których znajdziecie Państwo takie propozycje: endoproteza stawu biodrowego rehabilitacja oraz endoproteza kolana rehabilitacja. Pragniemy podkreślić, że jesteśmy w stanie zaproponować naszym klientom kompleksowe usługi znacząco przyspieszające powrót do zdrowia po różnorodnych zabiegach ortopedycznych. Gwarantujemy jednocześnie, że zabieg zostanie wykonany przez wykwalifikowany i doświadczony personel medyczny. Już dziś zaufaj profesjonalistom z MediStuff i skontaktuj się z nami!

Zabieg założenia endoprotezy należy do poważnych zabiegów, które coraz częściej muszą być wykonywane w ramach opieki nad Pacjentem. Jest to niewątpliwie operacja, mająca na celu przywrócenie w dużej mierze dawnej sprawności choremu. Jednak wiąże się z czasowymi ograniczeniami, z którymi musi się uporać każdy Pacjent. Warto podkreślić, że jest to zabieg inwazyjny, wymagający wykonania rehabilitacji po endoprotezie. Nie jest to z pewnością łatwy okres dla Pacjenta, gdyż wymaga od niego sporo siły oraz samozaparcia. W tym czasie przychodzi Państwu z pomocą wykwalifikowany zespół fizjoterapeutów z MediStuff, którzy wspierają oraz otaczają kompleksową opieką naszych klientów.

Przebieg rehabilitacji po zabiegu wszczepienia endoprotezy

W sporej ilości przypadków, rehabilitacja rozpoczyna się w pierwszej dobie po zabiegu. Jest to uzależnione od wielu czynników, jak i wynika z doświadczenia personelu medycznego. Pierwszy okres obejmuje wzmacnianie mięśni, jak i proces gojenia się rany. W tym czasie rehabilitacja skupia się na odbudowaniu siły mięśniowej, która jest niezwykle istotna dla całego stawu oraz jego stabilności. Jednocześnie zabiegi mają na celu zminimalizowanie bólu, który na tym etapie może być dotkliwy. Kolejnym etapem jest już właściwa nauka chodzenia, która odbywa się w sposób stopniowy. Na każdym etapie rodzaj proponowanych zabiegów rehabilitacyjnych dopasowywany jest do potrzeb Pacjenta.

Co wyróżnia rehabilitację po założeniu endoprotezy?

Operacja założenia endoprotezy wymaga rehabilitacji, gdyż powoduje czasowe ograniczenie samodzielności, aktywności ruchowej oraz zaburzenia w obrębie chorego stawu. Wykonany zabieg sprawia, że mięśnie są osłabione oraz płynność chodzenia jest mocno upośledzona. Proces terapii i powrotu do rekonwalescencji obejmuje poprawę siły oraz odnowę mięśni, uelastycznienie tkanek czy naukę chodzenia. W czasie przeprowadzanej rehabilitacji przez nasz doświadczony zespół MediStuff, wspomoże Państwa w czasie leczenia. W zależności od potrzeb oraz zaleceń specjalisty, zostaną wykonane z naszymi klientami odpowiednie zabiegi oraz konieczna rehabilitacja po endoprotezie.

Co rehabilitacja może zaproponować Pacjentom z endoprotezą?

Zabieg operacyjny związany z endoprotezą stawu biodrowego lub kolanowego wiąże się z dłuższym czasem rekonwalescencji, który może obejmować nawet sześć miesięcy. Dlatego w tym czasie wykonywane są różnorodne zabiegi, obejmujące między innymi ćwiczenia czynne z oporem i izometryczne. To także w fizjoterapii cenne zabiegi terapeutyczne, takie jak masaże poprawiające funkcjonowanie organizmu oraz ogólne samopoczucie. Terapeuci z MediStuff z chęcią zaproponują Państwu odpowiednią kurację, która umożliwi Wam powrót do pełni sił i zdrowia.