Rehabilitacja po złamaniach

rehabilitant i terapeuta medistuff.pl

MediStuff to doświadczona firma, która już od dłuższego czasu działa w branży medycznej oferując swoim klientom szeroki zakres usług. Wśród nich znajdziecie Państwo zabiegi z zakresu fizjoterapii, czyli masaże. Propozycja rehabilitacji to niewątpliwie atrakcyjny produkt, który sprawdzi się po złamaniu, w przypadku osób starszych i dotkniętych ciężką chorobą. Nasi doradcy bardzo chętnie Państwu zaproponują odpowiednio dopasowane rozwiązania, po zapoznaniu się z przedstawionymi oczekiwaniami naszych klientów. Gwarantujemy, że w czasie wizyty poczujecie się Państwo komfortowo! Już dziś skorzystaj z oferty MediStuff!

Urazy ortopedyczne, podobnie jak niektóre zabiegi ortopedyczne czy schorzenia wieku bardzo dojrzałego wymagają zabiegów rehabilitacyjnych oraz z zakresu fizykoterapii. Najczęściej złamania pojawiają się w obrębie kończyny dolnej. Skomplikowanie procesu leczenia jest uzależnione od charakteru złamania, jego miejsca oraz siły, która spowodowała przerwanie ciągłości kości. Dodatkowym czynnikiem, wpływającym na cały proces rekonwalescencji jest wiek oraz kondycja fizyczna pacjenta. Uważa się, że rehabilitacja po złamaniu u osób borykających się z chorobami układowymi i u osób starszych, jest bardziej skomplikowana i przede wszystkich znacznie dłuższa.

Złamanie kości a późniejsza rehabilitacja

Niestety złamanie nie należy do prostych urazów, gdyż to nie tylko złamanie kości. To także negatywny wpływ powstałego urazu na otaczające tkanki miękkie, nerwy, naczynia krwionośne czy receptory. Dlatego bardzo istotnym elementem leczenia każdego złamania powinna być rehabilitacja. Właściwie wykonywane zabiegi sprawią, że w przyszłości Pacjent nie będzie się borykał z: przykurczami, zaburzeniami siły, zaburzeniami dynamiki czy równowagi statycznej. Są to dolegliwości, które mogą znacząco pogorszyć jakość życia niejednego Pacjenta. Zapraszamy do skorzystania z oferty profesjonalnego zespołu MediStuff.

Kiedy rozpocząć rehabilitację po złamaniu, czyli co wpływa na rozpoczęcie zabiegów?

Czasem na rehabilitację wpływa rodzaj złamania, wśród których można wymienić między innymi: otwarte i zamknięte czy z przemieszczeniem. Rodzaje urazu wpływa na zastosowane leczenie, jak i późniejszą rehabilitację. To także pewne ograniczenia ze strony typu unieruchomienia, czyli gipsu, ortezy lub szyny. Jednak z tym każdy doświadczony fizjoterapueta z MediStuff jest w stanie sobie poradzić. Dość szybkie i właściwie dobrane zabiegi z zakresu fizjoterapii znacząco zmniejszają ryzyko zakrzepicy, osłabienia mięśni oraz poprawiają ogólne funkcjonowanie organizmu. Nasz doświadczony zespół doradzi Państwu także, jak bezpiecznie funkcjonować po urazie w czasie codziennych czynności. Mamy nadzieję, że będą to cenne wskazówki dla naszych Pacjentów.

Co obejmuje leczenie rehabilitacyjne po złamaniu?

Złamanie kości, to nie tylko bolesne doświadczenie dla Pacjenta, ale i długotrwały proces powracania do zdrowia. W tym czasie warto zastosować szereg zabiegów z zakresu fizjoterapii i fizykoterapii, które wzajemnie będą się uzupełniać. Niezastąpionym elementem takiego leczenia są właściwie dobrane ćwiczenia oraz masaże, które w znaczący sposób mogą skrócić czas leczenia. Z pewnością w ten sposób każdy klient MediStuff uniknie przykrych dolegliwości, które mogą pojawić się w przypadku pominięcia rehabilitacji po złamaniu.