Rehabilitacja po złamaniu biodra

Złamania w obrębie stawu biodrowego są dosyć częste. Mogą przytrafić się każdemu podczas spaceru po oblodzonej nawierzchni czy podczas kąpieli w wannie. Taka kontuzja może mieć bardzo przykre skutki dla zdrowia; zdarza się, że prowadzi do poważnych powikłań, trwałego kalectwa, a nawet śmierci. Nie wolno bagatelizować złamania biodra, należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem i rozpocząć rehabilitację. Rehabilitacja po złamaniu biodra to szereg zabiegów rehabilitacyjnych i ćwiczeń dopasowanych do indywidualnych potrzeb Pacjenta. 

Nasz zespół wykwalifikowanych rehabilitantów z przyjemnością pomoże w skutecznym powrocie do zdrowia. Specjalizujemy się w rehabilitacji różnego rodzaju złamań, dopasowujemy plany powrotu do zdrowia do aktualnego stanu każdego Pacjenta. W MediStuff oferujemy szereg kompleksowych zabiegów rehabilitacyjnych i ćwiczeń wykonywanych pod czujnym okiem wykwalifikowanego rehabilitanta.

Rehabilitacja po złamaniu biodra – jak możemy pomóc

Aby uniknąć długotrwałej rehabilitacji po złamaniu biodra najlepiej przeciwdziałać złamaniom. Ważna jest przede wszystkim dieta i utrzymanie prawidłowej wagi. Wczesne wykrycie osteoporozy i podjęcie leczenia skutecznie chroni kości przed nadmierną łamliwością. Ponadto warto unikać kilku podstawowych czynności, takich jak nadmierne dźwiganie ciężkich przedmiotów i spacery po oblodzonych chodnikach. Jeśli Pacjent cierpi na zaburzenia równowagi, to koniecznie powinien poruszać się z pomocą laski lub chodzika. Na szczęście prawidłowe leczenie i rehabilitacja przynoszą pełny powrót do zdrowia i pozwalają uniknąć poważnych powikłań.

Nauka chodzenia rozpoczyna się od chodzika, a następnie uczymy poruszania się z kulami. Powrót do normalnej aktywności następuje stopniowo, pod czujnym okiem fizjoterapeuty i może trwać nawet do kilku miesięcy. Już następnego dnia po operacji rozpoczynamy pracę, wzmacniamy ręce i górne partie ciała, aby Pacjent miał siłę poruszać się o kulach bądź z pomocą balkonika. Rehabilitacja po złamaniu biodra to również poprawa krążenia, aby zapobiec zakrzepicy. Szybka i bezpieczna pionizacja zapobiega powstawaniu odleżyn i poprawia komfort Pacjentów. W MediStuff pomagamy stanąć na nogi.

Rehabilitacja po złamaniu biodra u osób starszych

Złamanie biodra to uraz, który często spotyka starsze osoby, zwłaszcza kobiety, które cierpią na niedobory wapnia i osteoporozę. Jest to bardzo poważne zagrożenie, które nieleczone może prowadzić do szeregu powikłań, takich jak ogólne pogorszenie stanu zdrowia, szybki rozwój zmian zwyrodnieniowych, powikłania zakrzepowo-zatorowe, odleżyny czy uszkodzenie nerwów  lub naczyń krwionośnych. Dlatego rehabilitacja po złamaniu biodra u osób starszych jest niezwykle istotna. 

Prawidłowo przeprowadzona rehabilitacja pomaga usprawnić samodzielne poruszanie się Pacjenta i zagwarantować lepszą jakość życia. Rehabilitanci z MediStuff mają duże doświadczenie w rehabilitacji osób starszych i służą swoją pomocą w Twoim powrocie do zdrowia. Skutecznie aktywizujemy Pacjentów, stopniowo zwiększamy zakres ruchu w stawach i stosujemy narastające obciążenie, aby wzmocnić siłę mięśni. Z powodzeniem stosujemy rehabilitację funkcjonalną, która uczy samodzielności i wykonywania czynności potrzebnych w codziennym życiu.