Rehabilitacja po złamaniu nadgarstka

Złamanie nadgarstka to częsta przypadłość, która przytrafia się osobom starszym, u których występują niedobory wapnia i osteoporoza. Również bokserzy borykają się z takimi złamaniami. Aby zapobiec powikłaniom i przywrócić pełną sprawność w złamanym obszarze, warto zadbać o odpowiednią rehabilitację po złamaniu nadgarstka. W MediStuff oferujemy zabiegi rehabilitacyjne specjalnie dostosowane do jak najszybszego i najpełniejszego usprawniania nadgarstka po złamaniu. Skorzystaj z naszej oferty i ciesz się pełną zdolnością ruchową w każdym wieku. Specjalizujemy się w przyspieszaniu powrotu do zdrowia naszych Pacjentów.

Przede wszystkim bierzemy pod uwagę rodzaj złamania i to do niego dostosowujemy leczenie i następującą po nim rehabilitację. Bez względu na formę unieruchomienia kończyny – czy to będzie gips, orteza, czy szyna – nasz wykwalifikowany fizjoterapeuta z MediStuff z pewnością sobie poradzi. Natychmiastowa rehabilitacja po złamaniu nadgarstka to gwarancja szybkiego powrotu do pełni sprawności. W MediStuff dobieramy odpowiednie zabiegi i oferujemy szereg ćwiczeń służących ukrwieniu uszkodzonych tkanek, aby jeszcze lepiej odpowiadały na zastosowane terapie. Doradzamy również, jak po urazie wrócić do normalnego funkcjonowania i wykonywania codziennych czynności.

Zabiegi rehabilitacyjne w leczeniu złamań nadgarstka

W Medistuff oferujemy kompleksową opiekę rehabilitacyjną pod okiem doświadczonego rehabilitanta. Poza wdrożeniem rehabilitacji wszyscy nasi Pacjenci otrzymują rzetelne informacje i praktyczne wskazówki. Poza wieloma ćwiczeniami, które usprawnią kończynę, zwiększą jej ukrwienie i przyspieszą gojenie i powrót do zdrowia, możesz skorzystać z zabiegów, wśród których jest magnetoterapia, czyli wykorzystanie pola magnetycznego do przyspieszenia procesów gojenia i kostnienia. 

Laseroterapia z kolei poprawia ukrwienie skóry, co również sprzyja gojeniu się złamania. Ważnym zabiegiem w rehabilitacji po złamaniu nadgarstka jest krioterapia, czyli zastosowanie bardzo niskiej temperatury w konkretnym miejscu. Używamy do tego celu specjalnej maszyny, która owiewa chore miejsce oparami ciekłego azotu lub skroplonego dwutlenku węgla. Taka rehabilitacja działa przeciwbólowo i przeciwobrzękowo, pomagając prawidłowo wykonywać ćwiczenia zalecone przez rehabilitanta.

Powikłania po złamaniu nadgarstka

Jak każde złamanie, również złamanie nadgarstka może powodować szereg powikłań. Jednym z nich jest zespół cieśni nadgarstka, który objawia się silnym bólem w tej okolicy. Okolice kciuka i palca wskazującego oraz środkowego zaczynają drętwieć w nocy i nad ranem. Konsultacja z lekarzem jest konieczna, zdecyduje on o podawaniu leków przeciwbólowych, podawaniu zastrzyków z kortykosteroidów czy nawet o zabiegu chirurgicznym. 

Natomiast zespół Sudecka, czyli zespół odruchowej dystrofii współczulnej, może wystąpić zaraz po zdjęciu gipsu w wyniku zbyt ciasnego opatrunku gipsowego czy niewłaściwego unieruchomienia kończyny. Palący ból ręki, obrzęk, nadmierna potliwość i nadwrażliwość na dotyk, zimno i ciepło – to pierwsze objawy choroby. Od razu należy rozpocząć prawidłowe leczenie i intensywną rehabilitację po złamaniu nadgarstka.