Rehabilitacja po złamaniu nogi

Złamanie nogi to w rzeczywistości przerwanie ciągłości struktury jednej lub wielu kości, które wchodzą w skład kończyny dolnej. Co to oznacza dla Pacjenta? Przede wszystkim unieruchomienie na pewien czas, w zależności od miejsca i typu złamania. Uszkodzeniu może bowiem ulec kość udowa, kość goleni, czyli kość piszczelowa lub strzałkowa, a także kości stopy lub rzepka. W zależności od rodzaju złamania rehabilitacja przebiega inaczej. To jednak nie Twoje zmartwienie, od tego jesteśmy my! 

W MediStuff profesjonaliści zajmą się kompleksową rehabilitacją po złamaniu nogi i zminimalizują uciążliwe powikłania w przyszłości. Zaproponują indywidualny program ćwiczeń i zabiegów rehabilitacyjnych. Dopasują całość do możliwości i stanu zdrowia Pacjenta. Specjalizujemy się w rehabilitacji osób starszych, ale bez względu na wiek zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Jakie są rodzaje złamań nogi

Jeśli doszło do nieszczęśliwego wypadku i niestety nastąpiło złamanie nogi, to w pierwszej kolejności lekarz powinien określić rodzaj złamania. Czy jest to złamanie z przemieszczeniem, które jest bardzo niebezpieczne, ponieważ łączy się z uszkodzeniem otoczenia kości. Złamania otwarte prowadzą do przerwania ciągłości skóry, natomiast złamania zamknięte to takie, gdzie kość nie ma kontaktu z otoczeniem i skóra jest cała. 

Jednym z najbardziej skomplikowanych złamań jest złamanie wieloodłamowe, które wymaga złożenia kości z wielu mniejszych części, gdyż pod wpływem uderzenia kość rozpadła się na więcej niż dwa fragmenty. Od określenia typu uszkodzenia kości zależy dobór odpowiedniego zestawu ćwiczeń i zabiegów, które przyspieszą powrót do zdrowia i będą chronić chore miejsce przed powikłaniami. Rehabilitacja po złamaniu nogi jest niezbędna dla Pacjentów bez względu na wiek i stan zdrowotny.

A po gipsie…

Oczywiście rehabilitacja. Po wielotygodniowym unieruchomieniu kończyny przychodzi czas na rehabilitację po złamaniu nogi. Na tym etapie leczenia zapraszamy do skorzystania z usług MediStuff. U nas pracują wykwalifikowani fizjoterapeuci i fizykoterapeuci, którzy po zapoznaniu się z dokumentacją medyczną przedstawią plan ćwiczeń i zestaw zabiegów rehabilitacyjnych, które usprawnią funkcjonowanie i zminimalizują uciążliwe skutki uboczne. Długotrwałe usztywnienie mięśni wymaga natychmiastowej pomocy, dlatego serdecznie zapraszamy.

 

Głównym celem rehabilitacji zaraz po zdjęciu unieruchomienia jest pobudzenie mięśni do pracy, zwiększenie mobilności Pacjenta i przywrócenie prawidłowego zakresu ruchu w pozostałych stawach, które zostały również unieruchomione na skutek uszkodzenia nogi. Dodatkowo w MediStuff stosujemy elementy fizykoterapii, takie jak pobudzające krążenie masaże, łagodzące ból krioterapie czy przyspieszające wzrost kostny ultradźwięki i pole magnetyczne. Rehabilitacja po złamaniu nogi ma za zadanie podniesienie komfortu i jakości życia Pacjentów, złagodzenie dolegliwości bólowych, odzyskanie sprawności ruchowej, a także ochronę przed różnorodnymi powikłaniami zdrowotnymi.