Rehabilitacja starszych

rehabilitant i terapeuta medistuff.pl

Bez względu na wiek, każdy z nas chce się cieszyć dobrym zdrowiem i sprawnością, która pozwala samodzielnie funkcjonować. Dlatego w ofercie naszej firmy MediStuff nie mogło zabraknąć propozycji specjalnie przygotowanej dla osób dojrzałych, mianowicie rehabilitacji osób starszych. Nasz dobrze wykwalifikowany i doświadczony zespół terapeutów w fachowy i kompleksowy sposób doradzi Państwu zajęcia, jakie można wykonywać samodzielnie w domu. Jednocześnie zaproponuje specjalnie dobrane zabiegi lecznicze, które wspomogą Waszą codzienną aktywność.

Proponowana rehabilitacja dla seniorów to bardzo kompleksowe działania, gdyż obejmuje działania na gruncie medycznym oraz społecznym. Właściwie dobrane zabiegi mogą przyczynić się nie tylko do utrzymania sprawności fizycznej na dobrym poziomie, jak i dobrego samopoczucia. Dodatkowo pozytywnie przekłada się to na długość życia. Sprawia to, że jest to bardzo istotny element dzisiejszego życia dla każdego seniora. MediStuff oferuje także wsparcie w czasie rekonwalescencji oraz w przypadku innych schorzeń, z jakimi borykają się Państwo.

Jak wygląda rehabilitacja dla osób starszych?

Zaletą tego zabiegu, czyli rehabilitacji osób starszych jest możliwość wykonania jej w domu Pacjenta. W ten sposób osoby dojrzałe znacznie mniej się krępują w czasie pierwszych spotkań, dodatkowo bywa to sporym ułatwieniem pod względem logistycznym. Leczenie chorego w zależności od potrzeb może objąć, między innymi: pionizację, codzienną aktywizację czy naukę opiekunów, jak bezpiecznie opiekować się Pacjentem. Jest to niezbędny element codziennej opieki, jak i pielęgnacji chorego. Rehabilitacja obejmuje wzmocnienie siły mięśni, ruchomości stawów oraz poprawę ogólnej sprawności, tak aby Pacjent MediStuff mógł samodzielnie egzystować. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług!

Dlaczego ruch i rehabilitacja jest tak istotna?

Oczywistym jest, że bezruch przyczynia się do osłabienia układu sercowego i układu mięśniowego. To także pogorszenie samopoczucia, apatia i negatywne nastawienie, jakie odczuwa Pacjent. Brak wystarczającej aktywności osłabia wydolność oraz funkcjonowanie całego organizmu. Wśród tych problemów można wymienić trudności z wypróżnianiem się, poruszaniem się i trudności, jakie pojawiają się w czasie gojenia ran. Dlatego coraz częściej poleca się skorzystanie z rehabilitacji dla osób starszych, jako prewencyjne działanie przeciwko negatywnym skutkom bezruchu. To także kluczowy element procesu leczenia po urazie, operacji i ciężkiej chorobie.

Co warto wiedzieć o aktywności dla seniorów?

Proponowana przez MediStuff  rehabilitacja dla osób starszych to działanie prewencyjne, jak i lecznicze. Charakter zajęć uzależniony jest zawsze od potrzeb Pacjenta, z którym spotyka się wykwalifikowany terapeuta w domu klienta. W czasie wizyty zbierany jest wywiad oraz wykonywane są pierwsze działania usprawniające, które pozwolą dobrać odpowiednią metodykę działań. Taka rehabilitacja może obejmować usprawnienie Pacjenta, czyli ćwiczenia indywidualne mające na celu poprawę kondycji klienta. To również możliwość aktywizacji Pacjenta z naszym zespołem po ciężkich chorobach, kiedy to wykonywana jest pionizacja czy nauka chodzenia. Dokładamy wszelkich starań, aby świadczone usługi były na najwyższym poziomie.