Rehabilitacja z bólami kręgosłupa

rehabilitant i terapeuta medistuff.pl

Kręgosłup to bardzo istotny element ciała człowieka. Jego zadaniem jest utrzymywanie ciężaru i pionowej postawy. Kręgosłup zapewnia równowagę oraz chroni rdzeń kręgowy, który odpowiada za komunikację mózgu z resztą ciała. Niestety często zdarza się, iż to właśnie kręgosłup, dotyka duża ilość różnego rodzaju patologii i problemów. Są one przede wszystkim bardzo bolesne, ale mogą także grozić utratą sprawności. Ważne, by nie bagatelizować bólu kręgosłupa i w przypadku wystąpienia problemów, korzystać z pomocy specjalistów.

MediStuff oferuje dla naszych Pacjentów, fachową i wykwalifikowaną pomoc doświadczonych fizjoterapeutów. Dzięki nim w szybki i komfortowy sposób można odzyskać pełnię zdrowia, pozbyć się dolegliwości bólowych oraz wrócić do sprawności fizycznej i cieszyć się dobrym nastrojem. Rehabilitacja kręgosłupa stanowi bardzo ważny element w walce o własne zdrowie, dlatego należy korzystać wyłącznie z pomocy profesjonalistów. Ból pleców to bardzo częsta przypadłość. Z naszą pomocą można jednak o niej zapomnieć. Posiadamy w ofercie między innymi rehabilitację kręgosłupa lędźwiowego, jak również rehabilitację kręgosłupa szyjnego. Skorzystaj z oferty MediStuff i żyj komfortowo.

Pacjent po operacji kręgosłupa

U niektórych Pacjentów, zmiany chorobowe pojawiające się na kręgosłupie, są tak mocno zaawansowane, że wymagane jest przeprowadzenie operacji. Należy jednak pamiętać, że wraz z przeprowadzeniem operacji nie kończy się postępowanie fizjoterapeutyczne. Rehabilitacja po operacji kręgosłupa pozwala szybko wrócić do pełnej sprawności. Jej właściwe przeprowadzenie, ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia długotrwałych rezultatów działań chirurgicznych. Należy ją jednak przeprowadzić w sposób fachowy i przemyślany, dlatego też dla osiągnięcia najlepszych wyników, polecamy Pacjentom skorzystać z usług MediStuff.

Pomoc fizjoterapeuty

Rehabilitacja kręgosłupa opiera się przede wszystkim na odpowiednio dobranych do indywidualnych potrzeb Pacjenta ćwiczeniach. Każdorazowo pracę nad powrotem do zdrowia należy podejmować wyłącznie z fizjoterapeutą, który będzie sprawował bieżący nadzór nad procesem powrotu do zdrowia. Nie zaleca się podejmować samodzielnego działania, bez dysponowania odpowiednim poziomem wiedzy, bowiem może przynieść to negatywne skutki dla własnego zdrowia. Fizjoterapeuta zapewnia bezpieczne i komfortowe warunki do odzyskiwania pełnej sprawności.

Zadbaj o swój kręgosłup

Należy właściwie dbać o swój kręgosłup, bowiem stanowi on jeden z fundamentów naszego ciała. Każdy powinien pamiętać, by nie przeciążać go nadmiernym dźwiganiem ciężarów, gdyż jest to częstą przyczyną powstawania różnego rodzaju dolegliwości. Na problemy z kręgosłupem pomoże odpowiednia dawka aktywności fizycznej i gimnastyki. Profesjonalny terepeuta, zapewni również odpowiednią edukację Pacjentowi. Cenne wskazówki pozwolą unikać przeciążeń kręgosłupa i żyć bardziej komfortowo. MediStuff kompleksowo zaopiekuje się Państwa kręgosłupem. Dzięki nam, będziecie mogli Państwo zapomnieć o bólu.