Rehabilitacja kręgosłupa szyjnego

MediStuff to profesjonalna kadra i bogate zaplecze zabiegowe dla osób zmagających się z problemami w obrębie odcinka szyjnego kręgosłupa. Nasi rehabilitanci mają ogromne doświadczenie związane z leczeniem problemów bólowych o różnym podłożu, zarówno dyskogennych, jak i tych pochodzących ze stawów międzypoprzecznych kręgosłupa. Specjalizujemy się również w zmniejszaniu ograniczeń ruchomości po urazach. 

Każdy Pacjent może liczyć na indywidualny plan ćwiczeń i zabiegów, dopasowany do jego potrzeb. Rehabilitanci wspomagają się sprawdzonymi metodami manualnymi, a nowoczesny sprzęt z zakresu fizykoterapii dodatkowo przyspiesza proces leczenia. Jesteśmy skuteczni w tym, co robimy, dlatego zapraszamy do skorzystania z usług Medistuff w zakresie rehabilitacji kręgosłupa szyjnego.

Praca siedząca a odcinek szyjny kręgosłupa

Kręgosłup to podstawa ludzkiego ciała, jest odpowiedzialny za utrzymanie wszystkich mięśni i kości, dlatego bardzo ważne jest dbanie o jego dobrą kondycję. Odcinek szyjny kręgosłupa jest narażony na różnego rodzaju przeciążenia. Mięśnie ulegają uszkodzeniom, nie trzymają prawidłowo kości i dochodzi do urazów. Zarówno praca siedząca, jak i nadmierny wysiłek fizyczny nie poprawiają kondycji tej części naszego ciała. W wyniku niezmiennych i powtarzalnych ruchów często także w wyniku przemęczenia i nadmiernego stresu mięśnie napinają się, usztywniają i powodują ból.

Odcinek szyjny kręgosłupa jest narażony na zmiany zwyrodnieniowe kręgów i dyskopatie. Zmniejszają się przestrzenie międzykręgowe, co z kolei przyczynia się do ucisku na nerwy. Ból towarzyszący temu schorzeniu może być miejscowy, ale może również promieniować. W MediStuff prawidłowo zlokalizujemy przyczynę i natychmiast przystąpimy do rehabilitacji kręgosłupa szyjnego, tak aby proces leczenia był jak najbardziej efektywny.

Rehabilitacja kręgosłupa szyjnego – uśmierza ból i przynosi ulgę

Dzięki odpowiednio dobranym zabiegom rehabilitacyjnym, a w szczególności ćwiczeniom, specjaliści z MediStuff pomogą pozbyć się bólu szyi i działać profilaktycznie, tak aby dolegliwości już nie powróciły. Nasi rehabilitanci mają doświadczenie i służą radą i pomocą w każdym momencie trwania terapii. Zaufaj naszemu doświadczeniu i pozbądź się bólu raz na zawsze. Pod czujnym okiem fizjoterapeuty każdy Pacjent nauczy się prawidłowo wykonywać ćwiczenia, a zabiegi fizykoterapeutyczne przyspieszą cały proces.

Rehabilitacja kręgosłupa szyjnego stanowi skuteczną metodę na pozbycie się uporczywego bólu i powrót do wykonywania ulubionych czynności. Odcinek szyjny to aż siedem kręgów; stanowi on najbardziej ruchomą część kręgosłupa. Całe ciało obciąża kręgi szyjne i powoduje powstawanie zwyrodnień. Aby zapobiec drętwieniu rąk, ograniczeniu ruchomości szyi i bólowi proponujemy szereg prostych ćwiczeń i zabiegów, które wykonywane regularnie poprawią samopoczucie i kondycję Pacjenta. Zabiegi fizykoterapeutyczne w postaci laseroterapii zwiększają regenerację tkanek i komórek. Natomiast magnetoterapia pomaga w odbudowie na całej głębokości tkanek. Kompleksowy plan rehabilitacji kręgosłupa szyjnego to najlepsze rozwiązanie, które otrzymasz w MediStuff. Zapraszamy!