Rehabilitacja z chorobami reumatycznymi

rehabilitant i terapeuta medistuff.pl

Oferta MediStuff została przygotowana z myślą o szerokim gronie odbiorców w ramach prowadzonej działalności medycznej, począwszy od młodych ludzi po tych starszych. Dlatego też u nas znajdziecie Państwo nie tylko sprzęt medyczny, który możecie w atrakcyjnej cenie wypożyczyć. Dysponujemy także licznymi usługami obejmującymi wykonanie zabiegów rehabilitacyjnych oraz masażu, które w znaczący sposób poprawiają funkcjonowanie i komfort wielu naszych Pacjentów. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Dołącz już dziś do grona zadowolonych klientów MediStuff!

Choroby reumatyczne, takie jak zzsk czy rzs wymagają rehabilitacji, aby powstające zmiany nie utrwalały się. Te jednostki chorobowe sprawiają, że uszkodzeniu ulega tkanka łączna oraz znacząco pogarsza się funkcjonowanie układu ruchu. Ograniczenia wynikające z tego faktu mają także wpływ na psychikę Pacjenta, jak i jego życie społeczne. Dlatego bardzo ważna jest rehabilitacja, którą warto rozpocząć możliwie jak najszybciej. W ten sposób komfort życia i codzienne funkcjonowanie znacznie wolniej będzie się pogarszać. Jest to niezwykle istotne dla Pacjentów borykających się z chorobami reumatycznymi.

Sprawdź jakie są najważniejsze cele rehabilitacji

W przypadku chorób reumatycznych, takich jak zzsk rehabilitacja zapobiega powstawaniu nowych deformacji, jak i zajmuje się leczenie tych, już istniejących. Właściwie dobrana terapia sprawia, że likwidowane są przykurcze, znacznie lepiej odżywione są chrząstki stawowe, poprawia się zakres ruchu oraz może zostać przywrócona prawidłowa funkcja mięśni. Jest to bardzo istotna kwestia dla każdego Pacjenta, gdyż bezpośrednio wpływa nie tylko na codzienne funkcjonowanie, ale i na jakość życia. Jesteśmy przekonani, że nasz wykwalifikowany i doświadczony zespół rehabilitantów wspomoże Państwa leczenie.

Dlaczego rehabilitacja jest tak ważna w przypadku chorób reumatycznych?

Wśród chorób obejmujących dolegliwości reumatyczne w obrębie narządu ruchu, przede wszystkim można wymienić: choroby reumatyczne o podłożu immunologicznym, chorobę zwyrodnieniową, gościec stawowy czy osteoporozę. To zazwyczaj poważne i wielostawowe jednostki chorobowe, takie jak: łuszczycowe zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów czy reumatoidalne zapalenie stawów (rzs). Dlatego nadrzędnym celem rehabilitacji jest: regulacja napięcia mięśniowego, działanie przeciwbólowe oraz odciążenie organizmu w wyniku zastosowanych zabiegów i wykorzystanych akcesoriach ortopedycznych.

Leczenie chorób reumatycznych to działanie wielopłaszczyznowe!

Ze względu na to, że takie choroby,  takie jak rzs, zzsk czy mizs nie ograniczają się do jednego stawu. Wymagają kompleksowego działania, które obejmuje zarówno rehabilitację oraz terapię zajęciową, prewencję, diagnostykę czy psychoterapię. Tylko tak szerokie działanie pozwala uzyskać zadowalające efekty leczenia. Warto podkreślić, że najczęstszymi zabiegami z zakresu fizykoterapii jest: laseroterapia, magnetoterapia, krioterapia, elektroterapia, światłoterapia czy ultrasonoterapia. Zakres działań bardzo często zostaje ustalony przez zespół, który opiekuje się danym Pacjentem. Dzięki temu można uzyskać maksymalny efekt w krótkim czasie. Postaw na profesjonalistów z MediStuff!