Terapia NDT – bobath

cat3

MediStuff to firma medyczna, która odpowiada na potrzeby bardzo szerokiego grona klientów. Nasza oferta dedykowana jest zarówno najmłodszym, czyli dzieciom od pierwszych dni od czasu narodzin oraz osobom starszym. W naszej ofercie znajdziecie Państwo sprzęt medyczny najwyższej jakości, który możecie na atrakcyjnych warunkach wypożyczyć. Jednocześnie gwarantujemy Państwu dostęp do wykwalifikowanej kadry, która zajmuje się wykonywaniem masażu różnego rodzaju oraz metodą bobath. Jesteśmy przekonani, że każdy klient znajdzie u nas poszukiwany produkt. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług już dziś!

Metoda NDT-bobath jest dedykowana dzieciom, takim jak: wcześniaki, niemowlaki i powyżej roku. Terapia ta jest dedykowana i zalecana Pacjentom borykającym się z zaburzeniami rozwoju, chorobami genetycznymi, neurologicznymi czy ortopedycznymi. Zastosowane leczenie w maksymalny sposób niweluje dotychczasowe problemy zdrowotne i jednocześnie znacząco poprawia jakość ruchu. Dlatego w czasie terapii uwzględnia się potrzeby, ale i aktualne możliwości małego Pacjenta. W ten sposób można uzyskać maksymalny efekt, dzięki czemu wszelkie dolegliwości odchodzą szybko w zapomnienie. Poznaj zakres usług MediStuff i poczuj komfort w czasie terapii.

Kiedy należy skorzystać z rehabilitacji NDT - bobath?

Najczęściej wskazaniem do NDT-bobath jest sytuacja, kiedy dziecko: pręży kończyny dolne, nadmiernie odgina główkę, nie chce leżeć na brzuszku, silne zaciskanie rączek, nadmierne i bardzo częste pochylenie główki główki do jednego barku, drżenie kończyn, kłopoty ze zginaniem i odwodzeniem czy skręcanie tułowia tylko z jednej strony. Oczywiście zawsze należy skonsultować się ze specjalistą, jak i profesjonalnym fizjoterapeutą. Znajdziecie ich Państwo w ofercie MediStuff, która posiada już długoletnie doświadczenie na rynku. Jesteśmy przekonani, że zarówno Państwo, jak i Wasze pociechy będę zadowolone z jakości naszych usług. Zapraszamy do kontaktu i skorzystania z terapii  NDT – bobath!

Zalety terapii NDT - bobath

Rehabilitacja bobath w maksymalny sposób zapewnia indywidualne podejście do każdego Pacjenta, co gwarantuje osiągnięcie maksymalnego efektu w dość szybkim czasie. To także pewność, że terapeuta w czasie terapii uwzględnia wszystkie potrzeby Waszego dziecka. Celem tej rehabilitacji jest przede wszystkim dążenie do rozwoju prawidłowej kontroli głowy, tułowia i miednicy. Dodatkowo w czasie tych ćwiczeń dba się o aktywne utrzymanie środka ciężkości. Metoda ta pozytywnie wpływa na poprawę napięcia mięśniowego oraz wzmacnia prawidłowe mechanizmów odruchów. Zastosowanie terapii  NDT – bobath niweluje patologiczne wzorce i przyzwyczajenia.

Rehabilitant wykonujący fizjoterapię metodą Vojty na niemowlęciu

Dlaczego warto wybrać terapię NDT - bobath?

Jest to metoda lecznicza, która wspomaga wszechstronny rozwój małego człowieka. Jednocześnie uczy się w trakcie rehabilitacji bobath samodzielności i niezależności, gdyż jest to bardzo cenne doświadczenie dla każdego, małego Pacjenta. Warto podkreślić, że terapeuta w czasie terapii nie koncentruje się na wybranych kończynach. Zaletą tej rehabilitacji jest aktywizacja całego ciała dziecka. Wykonywane ćwiczenia wspierają prawidłowy rozwój, jak i prawidłowe nawyki poprzez zniwelowanie tych negatywnych. Jesteśmy przekonani, że nasz doświadczony zespół pomoże Państwu w doborze odpowiedniego planu leczenia. Firma MediStuff dba zarówno o małego, jak i dorosłego Pacjenta. Zapraszamy!