Wózek Specjalistyczny

Promocja!

Wózek Specjalistyczny

150,00

  Wózek specjalistyczny posiada:

 • regulowany zagłówek,
 • regulowane siłownikami oparcie,
 • regulowane podłokietniki,
 • regulowane podnóżki,
 • hamulce ręczne i przy kołach,
 • zdejmowane koła.

Opis

Wózki ortopedyczne stabilizują plecy i głowę. Nie każdy jednak model zdaje egzamin przy różnego typu schorzeniach. Specjalistyczny wózek inwalidzki będzie na przykład dedykowany osobom, które doznały uszkodzenia kręgów szyjnych kręgosłupa. Dla takich osób należy szukać wózków szczególnie stabilizujących plecy i głowę z funkcją odchylenia oparcia, wyposażonych w przedłużenie oparcia oraz dedykowane dla Pacjentów z niestabilnym tułowiem, szczególnie z paraliżem lub niedowładem czterokończynowym i dla osób po udarze.

Uszkodzenie kręgów szyjnych

Zdecydowana większość chorych wymaga okresowego lub stałego zaopatrzenia w wózek inwalidzki. Warto taki sprzęt przynajmniej na początek wypożyczyć. Konieczność adaptacji do wózka wykazują wszyscy chorzy z objawami całkowitego uszkodzenia rdzenia kręgowego w odcinku szyjnym oraz chorzy z objawami głębokich niedowładów.

Potrzeba taka zachodzi dokładniej na etapie pionizacji czynnej. U Pacjentów po urazie rdzenia szyjnego poprawa neurologiczna dotyczy zazwyczaj w większym stopniu kończyn dolnych niż górnych. Chorzy z porażeniem lub głębokim niedowładem czterokończynowym mają ograniczone możliwości motoryczne i proponuje się w takim przypadku poruszanie się na specjalnym wózku inwalidzkim.

Wózek specjalistyczny oferowany przez MediStuff

Wózek specjalistyczny od MediStuff posiada regulowany zagłówek, regulowane oparcie za pośrednictwem siłownika, podłokietniki, podnóżki, hamulce ręczne i przy kołach, a także zdejmowane koła. Wózek ten jest przeznaczony dla osób, które doznały uszkodzenia odcinka szyjnego kręgosłupa, a dokładniej tłumacząc takich, które nie są w stanie utrzymać tułowia lub ze spastyką.

W prezentowanym modelu wózka inwalidzkiego siedzisko regulowane jest za pośrednictwem siłownika, dzięki czemu można dostosować optymalny kąt nachylenia. Hamulce na kołach zapewniają bezpieczeństwo. Podłokietniki oraz podnóżki, podobnie jak w wózku ortopedycznym, również są zdejmowane. W wózku specjalistycznym istnieje możliwość regulacji podnóżków do wyprostowanej nogi.

Wszystkie produkty wypożyczalni sprzętu medycznego MediStuff znajdziesz, klikając tutaj.

Czym wózek specjalistyczny różni się od klasycznego wózka ortopedycznego?

IMG 0359

Wózek specjalistyczny to sprzęt, który w odróżnieniu od klasycznych wózków inwalidzkich nieco lepiej nada się dla chorego wymagającego dodatkowego wsparcia. Dostosowane do podobnych potrzeb podłokietniki, wezgłowie i stabilizatory nóg pozwalają na wygodne i bezpieczne zajęcie miejsca siedzącego na przykład dla osób z urazami kręgosłupa lub dla pacjentów po udarze czy przebytym leczeniu operacyjnym.

Gdzie mogę wypożyczyć wózek specjalistyczny?

IMG 0354

Nasze wózki specjalistyczne wypożyczyć można we wszystkich województwach, w których MediStuff posiada swoją siedzibę. Aktualnie nasze placówki można znaleźć w Brodnicy, Poznaniu, Warszawie, Bydgoszczy, Szczecinie, Koninie i Gdańsku. Koszty dowozu zawsze ustalamy indywidualnie w oparciu o oddalenie od naszego magazynu. Staramy się stale rozwijać, dlatego w przyszłości planujemy pojawić się także w innych miastach!

Jakie wymiary ma wózek ortopedyczny?

wozekSpecjalistyczny2

By mieć pewność, że wózek ortopedyczny przyda się w opiece nad chorym, warto poznać wymiary sprzętu. Szerokość siedziska, w zależności od ustawień, to od 40 do 50 centymetrów, a jego wysokość od podłoża waha się od 46 do 50 centymetrów. Waga wózka wynosi około 28 kilogramów i poradzi sobie z obciążeniem do maksymalnie 135 kilogramów. Na wymiary wózka wpływa także wysokość oparcia, która wynosi około 50 centymetrów.

Ile kosztuje wypożyczenie wózka ortopedycznego w MediStuff?

wozekSpecjalistyczny1

Wypożyczenie wózka ortopedycznego dostępnego w MediStuff kosztuje 120 złotych miesięcznie. Przy zamówieniach powyżej 100 złotych - do których wlicza się wózek ortopedyczny - oferujemy darmowy transport na terenie Torunia, Bydgoszczy, Poznania, Konina, Gdańska i Szczecina. Oprócz tego nie pobieramy kaucji za nasz sprzęt, podobnie jak za jego wniesienie i ewentualny montaż.

W jaki sposób mogę wypożyczyć wózek ortopedyczny w MediStuff?

wozekSpecjalistyczny

Wózek możesz wypożyczyć kontaktując się z nami telefonicznie (na przykład pod numerem 723-747-778), mailowo (wypozyczalnia.medistuff@gmai.com) lub za pomocą Messengera, z bramki dostępnej na naszej stronie (www.medistuff.pl) lub na stronie na Facebooku (www.facebook.com/medistuff). Po uzgodnieniu dogodnego dla Ciebie terminu - wyślemy wyspecjalizowanego dostawcę, który nie tylko wniesie i zamontuje sprzęt, ale także wyjaśni zasady jego działania.

Informacje dodatkowe

Waga 28 kg
Wymiary 50 cm
Okres wynajmu

1 miesiąc, 3 miesiące, 6 miesięcy, 12 miesięcy

Specyfikacja techniczna

Specyfikacja techniczna sprzętu od MediStuff.pl

 • Głębokość siedziska regulowana: 42,5 – 50 cm
 • Szerokość siedziska: 40, 45, 50 cm
 • Wysokość oparcia: 50 cm
 • Wysokość siedziska od podłoża: 46 – 50 cm
 • Waga wózka: 27,5 kg – 29 kg
 • Maksymalna waga użytkownika: 135 kg